АРМАДІН (ARMADIN)

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

2-етил-6-метил-3-гідроксіпіридину сукцинат гальмує перекисне окислення ліпідів, підвищує активність антиоксидантної системи, активує енергосинтезуючі функції мітохондрій, покращує енергетичний обмін в клітинах, сприяє підтримці рівня макроергів, в т.ч. при стресовій гіпоксії. Активізує внутрішньоклітинний синтез білка, нуклеїнових кислот, ферментативні процеси циклу Кребса, сприяє утилізації глюкози, синтезу та внутрішньоклітинного накопичення АТФ. Відновлює структуру та функції мембран, надає модулюючий вплив на мембранозв’язані ферменти, іонні канали, транспортні системи нейромедіаторів, рецепторні комплекси, в т.ч. ГАМК-бензодіазепінові, ацетілхолінові, покращує синаптичну передачу та взаємозв’язок структур мозку.

Покращує метаболізм та кровопостачання мозку, реологічні властивості крові та мікроциркуляцію, функціонування імунної системи, пригнічує агрегацію тромбоцитів. Виявляє антигіпоксичну, церебропротективну, анксіолітичну, антистрессорну, ноотропну, антігіпнотичну, антиалкогольну, протисудомну, противопаркинсоничну та вегетотропну дію. Знижує рівень загального ХС та ЛПНЩ, а також викликає регресію атеросклеротичних змін в артеріях (виявляє гіполіпідемічну та антиатерогенну дію). Володіє антиішемічною властивістю: покращує реологічні властивості крові, локалізує зону ішемічного ушкодження та стимулює репаративні процеси. Підвищує резистентність організму до впливу екстремальних факторів та киснедозалежних патологічних станів, таким як шок, стрес, позбавлення сну, гіпоксія, порушення мозкового кровообігу, травми головного мозку, ішемія, електрошок, фізичні та розумові перевантаження, конфліктні ситуації, інтоксикація (етанол та ін.). Антиалкогольна дія проявляється в витверезуючому ефекті і послабленні мотивації та використовується для купірування абстинентного синдрому і лікування гострих отруєнь. Одночасний прийом з алкоголем не посилює сп’яніння, а запобігає його. Знижує резистентність до психотропних препаратів та підсилює їх дію, що обумовлює можливість зменшення терапевтичних доз та ймовірності розвитку побічних ефектів. Радіопротекторні властивості можуть бути використані з профілактичною метою при підвищеному ступені радіації.

ПОКАЗАННЯ

 • гострі і хронічні порушення мозкового кровообігу, в т.ч. ішемічний інсульт і його наслідки;
 • дисциркуляторна енцефалопатія та вегето-судинна дистонія;
 • психосоматичні захворювання;
 • невротичні та неврозоподібні розлади з проявом тривоги, страху, емоційної напруги;
 • розлади пам’яті, уваги та порушення розумової працездатності;
 • психічні та неврологічні захворювання в літньому віці та атеросклероз судин головного мозку;
 • купірування алкогольного абстинентного синдрому, що супроводжується неврозоподібними та вегето-судинними порушеннями;
 • гостра інтоксикація нейролептиками;
 • гострі гнійно-запальні процеси черевної порожнини;
 • гострий некротичний панкреатит, перитоніт (у складі комплексної терапії;
 • ІХС (комплексна терапія).

ЗАСТОСУВАННЯ

ін’єкції. В/м або в/в (струминно або крапельно). При інфузійному способі введення препарат слід розводити в 0,9% розчині натрію хлориду.

Струйно Армадін вводять повільно протягом 5-7 хв, капельно — зі швидкістю 40-60 крапель в хвилину.

Максимальна добова доза не повинна перевищувати 1200 мг.

Гостре порушення мозкового кровообігу. В комплексній терапії в перші 10-14 днів — в/в крапельно по 200-500 мг 2-4 рази на добу, потім — в/м по 200-250 мг 2-3 рази на добу протягом 2 тижнів.

ЧМТ та наслідки ЧМТ. 10-15 днів в/в крапельно по 200-500 мг 2-4 рази на добу.

Дисциркуляторна енцефалопатія. В/в струменево або краплинно в дозі 200-500 мг 1-2 рази на добу протягом 14 днів. В подальшому — в/м по 100-250 мг/добу протягом 2 тижнів.

Профілактика дисциркуляторної енцефалопатії. В/м в дозі 200-250 мг 2 рази на добу, 10-14 днів.

Нейроциркуляторна дистонія, невротичні та неврозоподібні стани. В/м по 50-400 мг/добу протягом 14 днів.

Легкі когнітивні порушення у хворих похилого віку та тривожні розлади. В/м в дозі 100-300 мг/добу протягом 14-30 днів.

Гострий інфаркті міокарда (ГІМ). в комплексній терапії ГІМ вводять в/в або в/м протягом 14 діб. Перші 5 діб в/в, наступні 9 діб препарат може вводитися в/м. Вводять у вигляді в/в крапельної інфузії (повільно) протягом 30-90 хв (розвести у 100-150 мл 0,9% р-ні натрію хлориду або у 5% р-ні декстрози. В/в або в/м введення здійснюють 3 рази на добу, (кожні 8 ч). Добова доза становить 6-9 мг/кг, разова доза — 2-3 мг/кг. Максимальна добова доза — 800 мг, однократна — 250 мг.

Абстинентний алкогольний синдром. В/м або в/в крапельно в дозі 200-500 мг 2-3 рази на добу протягом 5-7 днів.

Гостра інтоксикація антипсихотичними ЛЗ. В/в в дозі 200-500 мг/добу протягом 7-14 днів.

Таблетки. Всередину, по 125-250 мг 3 рази на добу; максимальна добова доза — 800 мг (6 табл.).

Тривалість лікування — 2-6 тижнів; для купірування алкогольної абстиненції — 5-7 днів. Лікування припиняють поступово, зменшуючи дозу протягом 2-3 днів.

Початкова доза — 125-250 мг (1-2 табл.) 1-2 рази на добу з поступовим підвищенням до отримання терапевтичного ефекту; максимальна добова доза — 800 мг (6 табл.).

Тривалість курсу терапії у хворих на ІХС — не менше 1,5-2 міс. Повторні курси (за рекомендацією лікаря), бажано проводити в весняно-осінні періоди.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

 • підвищена чутливість до препарату або його компонентів;
 • ГНН;
 • гостра печінкова недостатність;
 • період вагітністі;
 • період годування груддю;
 • дитячий вік.

з особливою обережністю застосовувати при алергічних захворюваннях/реакціях в анамнезі пацієнта.

ПОБІЧНА ДІЯ

під час в/в введення, особливо струминево, можлива поява сухості в роті та металевий присмак, відчуття тепла, що розливається по усьому тілу, першіння в горлі, відчуття дискомфорту в грудній клітці, відчуття браку повітря. Зазначені явища пов’язані з надмірно великою швидкістю введення препарату та є транзиторними.

З боку ШКТ: нудота, метеоризм.

З боку ЦНС: порушення сну (сонливість, порушення засинання).

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

при ГІМ, гострих/хронічних порушеннях мозкового кровообігу (дисциркуляторна енцефалопатія/ішемічний інсульт) після завершення терапії парентеральною формою препарату, для підтримки досягнутого терапевтичного ефекту, рекомендується продовжити застосування препарату у пероральній лікарській формі.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами або займатися іншими потенційно небезпечними видами діяльності. В період лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні транспортними засобами та занятті іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги/швидкої реакції.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

підсилює дію протисудомних ЛЗ (карбамазепін), протипаркінсонічних ЛЗ (леводопа) та бензодіазепінових анксіолітиків.

Підвищує антиангінальну активність нітропрепаратів.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

у зв’язку з низькою токсичністю препарату передозування малоймовірне.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 30 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Вам также может понравиться

Добавить комментарий