БІОЛЕКТРА МАГНЕЗІУМ ФОРТІССІМУМ (BIOLECTRA MAGNESIUM FORTISSIMUM)

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

завдяки своїй центральній ролі в обміні речовин магній є важливим елементом для організму. Він необхідний для забезпечення багатьох енергетичних процесів в організмі, а також бере участь в обміні білків, жирів, вуглеводів, нуклеїнових кислот та процесі нервово-м’язового збудження.

Багаточисленні функції генерування або витрата енергії (як, наприклад, хімічні реакції, транспорт макро- і мікроелементів, скорочення м’язів) залежать від магнію та при порушеннях забезпечення організму магнієм можуть відбуватися недостатньою мірою або повністю порушуватися.

Магній активує ферменти розщеплення глюкози, ферменти клітинного окиснення, ферменти синтезу білків, він також відіграє важливу роль у процесах скорочення міокарда; є стабілізатором фібриногену і тромбоцитів. Відомо, що дефіцит магнію є одним із патогенетичних механізмів у розвитку АГ, спазму судин, неопластичних захворювань і сечокам’яної хвороби. У стресових ситуаціях виводиться підвищена кількість вільного іонізованого магнію, у зв’язку з цим додаткова кількість магнію сприяє підвищенню резистентності до стресу. Магній відіграє провідну роль у процесах нервово-м’язового збудження, виступаючи антагоністом іонів кальцію.

Загальна кількість магнію в організмі дорослої людини становить близько 20–30 г. З цієї кількості близько 50% знаходиться у кістках, 45% — у клітинах і лише 5% від загальної кількості можна виявити в плазмі крові.

Внутрішньоклітинна концентрація магнію варіює в межах 10–60 ммоль/л, нормальне значення концентрації магнію в плазмі крові знаходиться в межах 0,7–1,1 ммоль/л. У плазмі крові близько ⅔ іонів магнію знаходяться в розчиненому вигляді й близько 1/3 зв’язується з протеїнами.

При застосовуванні всередину магній всмоктується залежно від вихідного вмісту магнію в організмі. При дефіциті магнію в організмі він всмоктується більше, а при насиченні магнієм — менше. Резорбція прискорюється або сповільнюється відповідно до потреб організму, що характерно для фізіологічно активних речовин. При балансі магнію та збереженій функції нирок, незважаючи на високі дози магнію, не відбувається підвищеного накопичення магнію, що перевищує границю норми.

Після всмоктування в кишечнику виведення магнію головним чином здійснюється нирками. Незасвоєний магній виводиться разом з калом.

ПОКАЗАННЯ

лікування та профілактика дефіциту магнію в організмі у тих випадках, коли він є причиною порушень з боку м’язової діяльності (нейром’язові порушення, судоми), при хронічній фізичній та розумовій втомі, роздратованості, міалгіях, при інтенсивних фізичних та розумових навантаженнях, у період вагітності.

При гіпомагніємії, що виникла внаслідок тривалого паління та зловживання алкоголем, тривалого застосування проносних, контрацептивних засобів, деяких діуретиків або осмотичного діурезу у хворих на цукровий діабет з постійною гіперглікемією.

ЗАСТОСУВАННЯ

дорослим та дітям віком від 15 років призначають по 1 шипучій таблетці 1 раз на добу.

Таблетку необхідно розчинити в склянці води, отриманий розчин випити.

Тривалість лікування залежить від причин, що лежать в основі дефіциту магнію в організмі, та визначається лікарем індивідуально.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Порушення функції нирок; порушення провідності в серці (AV-блокада високого ступеня), які можуть призвести до брадикардії. Гіпермагнезіємія, гіперкаліємія, тяжка міастенія, ексикоз, хронічні інфекції сечовивідних шляхів, кальцієво-магнієво-фосфато-амонієвий діатез.

ПОБІЧНА ДІЯ

при більш високих дозах можливе м’яке випорожнення, яке не вважається небезпечним та зникає після зниження дози. При тривалому прийомі високих доз препарату Біолектра Магнезіум фортіссімум може розвинутися відчуття втоми. У такому разі лікар повинен прийняти рішення щодо доцільності подальшого застосування магнію.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

1 таблетка шипуча містить 4,65 ммоль (107 мг) натрію. Це необхідно враховувати пацієнтам, які дотримуються дієти з низьким вмістом натрію (з низьким вмістом кухонної солі).

1 таблетка шипуча містить 2,51 ммоль (98 мг) калію. Це необхідно враховувати пацієнтам з обмеженою функцією нирок, а також пацієнтам, які дотримуються дієти з низьким вмістом калію.

Застосування в період вагітності або годування груддю. У період вагітності відсутні ризики щодо застосування препарату.

Застосування лікарського засобу в період годування груддю рекомендується після консультації з лікарем та за його призначенням.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Діти. Препарат не рекомендується застосовувати дітям віком до 15 років.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

магній, що входить до складу лікарського засобу, може порушувати засвоєння заліза, фториду натрію, тетрацикліну. У таких випадках між прийомами Біолектри Магнезіум фортіссімум і препаратів заліза, фториду натрію, тетрацикліну необхідно дотримуватися інтервалу 3‒4 год. При одночасному прийомі препаратів, що містять алюміній (наприклад антацидних засобів), всмоктування алюмінію може бути підвищено.

Препарати магнію посилюють дію антиаритмічних та антигіпертензивних лікарських засобів, а також препаратів, що пригнічують ЦНС, не рекомендований одночасний прийом з препаратами амфетаміну, ефедрину, хінідіну, хініну.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

при застосуванні солей магнію внутрішньо гіпермагнезіємія виникає лише при нирковій недостатності. Таким пацієнтам прийом солей магнію протипоказаний.

Симптоми інтоксикації. Високі концентрації магнію призводять до розслаблення скелетної мускулатури (концентрація магнію в плазмі крові >5,5 ммоль/л). Більш високі концентрації іонів магнію (10–20 ммоль/л) подовжують період провідності в серці, а ще вищі концентрації призводять до зупинки серця в діастолі.

Лікування інтоксикацій. В/в введення кальцію миттєво призводить до пригнічення описаних симптомів, оскільки існує антагонізм між даними іонами.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Вам также может понравиться

Добавить комментарий