БЕНАЛГІН — інструкція, склад, застосування, дозування, показання, протипоказання, відгуки

Дозування:

Беналгін таблетки №10 (10х1)

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини1 таблетка містить

метамізолу натрію  500 мг,
кофеїну 50 мг,
тіаміну гідрохлориду 38,75 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль пшеничний, тальк, магнію стеарат, желатин, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Балканфарма-Дупница АД, Болгария

Фармакотерапевтична група:

Анальгетики та антипіретики.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування больового синдрому при: мігрені, головному болі напруження; запальних та дегенеративних захворюваннях опорно-рухового апарату; післяопераційних станах; захворюваннях периферичної нервової системи (радикуліти, плексити, неврити, невралгії, поліневрити, поліневропатії); дисменореї.

Протипоказання:

Протипоказаннями для застосування Беналгіну є: підвищена чутливість до діючих або до будь-якого допоміжного засобу, що входить до складу препарату; підвищена чутливість до інших нестероїдних протизапальних засобів та/або ненаркотичних аналгетиків; дитячий вік до 12 років; період вагітності або годування груддю; бронхіальна астма; лейкопенія; анемія; тромбоцитопенія; печінкова порфірія; вроджений дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; тяжка артеріальна гіпертензія; виражений атеросклероз судин; глаукома; тяжка ниркова і печінкова недостатність; підвищена збудливість, порушення сну; підвищена чутливість до похідних піразолону (бутадіон, трибузон, антипірин); підозра на гостру хірургічну патологію; алергічні захворювання, ідіосинкразія; не застосовувати разом з інгібіторами моноаміноксидази (МАО) та протягом 2 тижнів після припинення застосування інгібіторів МАО; виразкова хвороба шлунка та/або дванадцятипалої кишки.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат не застосовують під час вагітності або у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

З підвищеною обережністю необхідно застосовувати водіям та особам, які працюють зі складними механізмами. При тривалому застосуванні препарату його холінолітичний ефект може призвести до запаморочення або порушення акомодації.

Діти:

Не призначають дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Таблетки Беналгіну застосовують внутрішньо, після їди, запиваючи водою.Рекомендована доза для дорослих: по 1 таблетці 3 рази на день.Максимальна доза не має перевищувати 6 таблеток на добу.Рекомендована доза для дітей віком від 12 до 16 років:по ½-1 таблетці 3 рази на день.Максимальна доза не має перевищувати 4 таблетки на добу.Курс лікування Беналгіном становить не довше 3 днів.

Передозування:

При випадковому прийомі великої кількості таблеток спостерігаються такі клінічні симптоми: бульозно-уртикарний і петехіальний, іноді морбільозний і тифозний висип; у деяких випадках виникає анафілактичний шок; галюцинації, тремор, меньєроподібні явища, кома і тоніко-клонічні судоми, нудота, блювання, збудження, безсоння, головний біль, запаморочення, шум у вухах, відчуття серцебиття, слабкість, мелена та гематемез, у більш тяжких випадках – олігурія, до анурії, епілептиформні судоми, агранулоцитоз, апластична та гемолітична анемія, геморагічний діатез.Лікування. Загальні заходи для зменшення всмоктування: введення засобів, які провокують блювання, проведення промивання шлунка, застосування активованого вугілля, діарейних засобів. Проводиться симптоматичне лікування. Специфічного антидота немає.

Побічні дії:

Можуть спостерігатися побічні реакції на лікарський засіб з боку:;центральної нервової системи − безсоння, запаморочення, підвищена збудливість, легкий тремор, порушення зору;;реакції гіперчутливості − частіше з боку шкіри (свербіж, висипання, почервоніння), кропив’янка, ангіоневротичний набряк, рідко – бронхоспазм, анафілактичний шок, синдром Лайєлла і Стівенса-Джонсона, інші алергічні реакції;;серцево-судинної системи − тахікардія, пальпітація (тріпотіння), підвищення артеріального тиску;;системи кровотворення − перехідна лейкопенія; винятково рідко -агранулоцитоз, гемолітична і апластична анемія, пурпура, тромбоцитопенія;;травної та гепатобіліарної системи − втрата апетиту, нудота, шлунково-кишковий дискомфорт, блювання, холестаз, жовтяниця, порушення функції печінки, гепатит, загострення гастриту та виразкової хвороби шлунка;;сечовидільної системи − розвиток гострої ниркової недостатності, олігурія, анурія, інтерстиціальний нефрит, посилений діурез.

Лікарська взаємодія:

Етанол посилює аналгетичну дію лікарського засобу, а кофеїн знижує ефект пригнічення центральної нервової системи. Слід уникати одночасного застосування інших гепатотоксичних ліків і засобів, які пригнічують гемопоез. Унаслідок індукції ензимів печінки знижується активність антикоагулянтів кумарину. Темпідон посилює і подовжує його дію. Лікувальний ефект посилюють трицикличні антидепресанти, пероральні контрацептиви, алопуринол в результаті інгібування ензимів і уповільнення біотрансформації лікарського засобу. Не впливає на ефект утерокінетичних і утеротонічних засобів. При одночасному застосуванні із нестероїдними протизапальними засобами підсилює їхній ефект і токсичність відносно шлунково-кишкового тракту і гемопоезу.Поєднання Беналгіну з іншими лікарськими засобами потребує особливої уваги, тому що метамізол, який входить до складу препарату, є ферментним індуктором.При одночасному застосуванні з іншими жарознижувальними, болезаспокійливими і протизапальними засобами підвищується ризик розвитку алергічних реакцій і побічних ефектів.Комбіноване застосування Беналгіну і препаратів, які пригнічують функції кісткового мозку, існує ймовірність ушкодження клітин білого кров’яного ряду.Нейролептики і транквілізатори потенціюють болезаспокійливу дію Беналгіну.Одночасне застосування з хлорпромазином може призвести до гіпотермії.Деякі антидепресанти, пероральні контрацептиви, алопуринол уповільнюють розпад метамізолу і таким чином можуть підвищити токсичність Беналгіну.Препарат зменшує концентрацію циклоспорину А у крові, тому може бути небезпечним при наявності трансплантатів.Одночасне застосування із симпатоміметиками може призвести до збудження ЦНС.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у місцях, недоступних для дітей.Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 або 20 таблеток у блістері; по 1 (10х1) (20х1), або 2 (10х2) блістери в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додаткові дані

Дозування:

Беналгін таблетки №10 (10х1)

Реєстрація:

№ UA/3271/01/01_ від 21.07.2010. Наказ № 755 від 28.09.2012

Добавить комментарий