Брілінта (тикагрелор)

Цей препарат має попередження в коробках.Надійне джерелоє найсерйознішим попередженням Управління з харчових продуктів і медикаментів (FDA). Він попереджає лікарів і пацієнтів про вплив ліків, який може бути небезпечним.

Ризик кровотечі . Brilinta може викликати серйозну кровотечу, яка іноді може бути летальною. Brilinta не слід використовувати людям з серйозною активною кровотечею в організмі або історією кровотечі в голові. Brilinta також не слід розпочинати людям, яким планується екстрена операція аортокоронарного шунтування (АКШ) .

Якщо у вас виникла кровотеча під час прийому Brilinta, кровотечу слід лікувати, не припиняючи терапію Brilinta. Припинення терапії Брілінтою підвищує ризик майбутніх проблем із серцем.

Застосування аспірину з Брілінтою . Слід уникати добових доз аспірину понад 100 міліграмів (мг) людям, які приймають Brilinta. Добові дози аспірину, які перевищують 100 мг, знижують ефективність Brilinta

  Що таке Brilinta?

Brilinta — це фірмовий препарат, який відпускається за рецептом і використовується у деяких дорослих для зниження ризику:

 • Серйозні серцево-судинні події. Ці події включають серцевий напад , інсульт і смерть, спричинені проблемами серця. Для цього використання Brilinta призначають людям з гострим коронарним синдромом (ГКС) або людям, які перенесли серцевий напад у минулому. (З ACS у вас є певні умови, які зменшують приплив крові до серця.)
 • Згустки крові. Для цього використання Brilinta призначають людям з ГКС, у яких був встановлений стент в одній або кількох кровоносних судинах серця. (Стенти — це невеликі металеві пристрої, які утримують кровоносні судини відкритими, дозволяючи крові протікати через них.)
 • Інфаркт та інсульт. Для цього використання Brilinta призначають людям з ішемічною хворобою серця (ІХС) , які мають підвищений ризик інфаркту або інсульту. Але ці люди в минулому не мали інфаркту чи інсульту. (При ІХС кровоносні судини у вашому серцевому м’язі звужуються.)
 • Інсульт. Для цього застосування Brilinta призначають людям, які перенесли інсульт, спричинений закупоркою кровоносної судини, або транзиторну ішемічну атаку (ТІА) . (З ТІА у вас є тимчасові симптоми, схожі на інсульт.)

Клас і форма препарату

Brilinta містить діючу речовину тикагрелор. Він належить до класу препаратів, які називаються антиагрегантами.

Brilinta поставляється у вигляді таблетки, яку приймають у рот двічі на день. Він доступний у двох дозах: 60 мг і 90 мг. І вживати його потрібно в комплексі з аспірином .

Ефективність

Brilinta була визнана ефективною для запобігання інфаркту, інсульту та смерті, викликаної проблемами серця у деяких людей. Щоб отримати інформацію про ефективність Brilinta, перегляньте розділ « Застосування Brilinta » нижче.

Brilinta доступний лише як фірмовий препарат. Загальна форма препарату була схвалена, але вона може бути недоступною в аптеках.Дженерик — це точна копія активного препарату у фірмовому препараті. Дженерик вважається таким же безпечним і ефективним, як і оригінальний препарат.Brilinta містить діючу речовину тикагрелор

Brilinta може викликати легкі або серйозні побічні ефекти. У наведених нижче списках містяться деякі з ключових побічних ефектів, які спостерігалися під час клінічних досліджень людей, які приймали Brilinta. (Більшість людей, які приймали Brilinta, також приймали аспірин). Ці списки не включають усі можливі побічні ефекти.

Щоб отримати додаткову інформацію про можливі побічні ефекти Brilinta, поговоріть зі своїм лікарем або фармацевтом. Вони можуть дати вам поради щодо того, як боротися з будь-якими побічними ефектами, які можуть вас набридати.

Примітка . Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) відстежує побічні ефекти схвалених ними препаратів. Якщо ви бажаєте повідомити FDA про побічну дію, яку ви мали під час прийому Brilinta, ви можете зробити це через MedWatch .

Більш поширені побічні ефекти

Більш поширені побічні ефекти Brilinta можуть включати:

 • задишка
 • синці частіше, ніж зазвичай

Ці побічні ефекти можуть зникнути протягом кількох днів або кількох тижнів. Якщо вони більш серйозні або не зникають, поговоріть зі своїм лікарем або фармацевтом.

Серйозні побічні ефекти

Серйозні побічні ефекти від Brilinta не є поширеними, але вони можуть виникнути. Негайно зателефонуйте своєму лікарю, якщо у вас виникнуть серйозні побічні ефекти. Зателефонуйте за номером 911, якщо ваші симптоми загрожують життю або якщо ви вважаєте, що вам потрібна невідкладна медична допомога.

Серйозні побічні ефекти та їх симптоми можуть включати наступне:

 • Сильна кровотеча, яка може потребувати медичного лікування.* Симптоми можуть включати:
  • кров’яний кашель або мокротиння чорного кольору (як кавова гуща)
  • сеча червоного, рожевого або коричневого кольору
  • стілець червоного або чорного кольору
  • кровотеча, яку ви не можете зупинити з будь-якої частини тіла
 • Аномальна брадикардія (повільний пульс).†
 • Сильна алергічна реакція.†

* Брілінта має aпопередження в коробціНадійне джереловід FDA щодо ризику великої кровотечі. Попередження в коробці є найсильнішим попередженням, яке вимагає FDA. Він попереджає лікарів і пацієнтів про вплив ліків, який може бути небезпечним. Щоб отримати додаткові відомості про попередження Brilinta в коробці, перегляньте розділ « Попередження FDA » на початку цієї статті.
† Додаткову інформацію про цей побічний ефект див. у розділі «Побічні ефекти» нижче.

Деталі побічних ефектів

Ви можете задатися питанням, як часто певні побічні ефекти виникають при застосуванні цього препарату , чи певні побічні ефекти відносяться до нього. Ось деякі деталі щодо кількох побічних ефектів, які цей препарат може викликати або не викликати.

Алергічна реакція

Як і у випадку з іншими ліками, у деяких людей після прийому Брілінти може виникнути алергічна реакція.

У клінічних дослідженнях Brilinta повідомлялося про серйозні алергічні реакції . Однак достовірно невідомо, скільки людей, які приймали Brilinta, мали алергічну реакцію на препарат.

Симптоми легкої алергічної реакції можуть включати:

 • шкірний висип
 • свербіж
 • почервоніння (тепло та почервоніння шкіри)

Більш серйозна алергічна реакція буває рідко, але можлива. Симптоми важкої алергічної реакції можуть включати:

 • набряк під шкірою, як правило, повік, губ, рук або ніг
 • набряк язика, рота або горла
 • проблеми з диханням або розмовою

Негайно зателефонуйте своєму лікарю, якщо у вас серйозна алергічна реакція на Brilinta. Зателефонуйте за номером 911, якщо ваші симптоми загрожують життю або якщо ви вважаєте, що вам потрібна невідкладна медична допомога.

Задишка

Задишка є одним з найпоширеніших побічних ефектів Brilinta. У клінічних дослідженнях приблизно від 14% до 21% людей, які приймали Brilinta, мали задишку. Для порівняння, цей побічний ефект спостерігався у 8% людей, які приймали клопідогрель. (Більшість людей, які приймали Brilinta або клопідогрель, також приймали аспірин.) Серед людей, які приймали лише аспірин , 6% мали задишку.

У цих дослідженнях задишка людей була, як правило, легкою.

Однак деякі люди припинили прийом Брілінти, оскільки їх турбувала задишка. В окремих клінічних дослідженнях відсоток людей, які припинили лікування через цей побічний ефект, становив:

 • 0,9% людей, які приймали Brilinta, порівняно з 0,1% людей, які приймали клопідогрель
 • 1,0% людей, які приймають Brilinta, порівняно з 0,2% людей, які приймають лише аспірин
 • 6,9% людей, які приймають Брілінту, порівняно з 0,8% людей, які приймають лише аспірин

Крім того, одне клінічне дослідження перевіряло функцію легенів людей на довгострокові проблеми, спричинені лікуванням Brilinta. Дослідження не виявило довготривалих проблем з легенями, пов’язаних із застосуванням Brilinta, незалежно від того, чи була у людей задишка під час лікування.

Були також повідомлення про центральне апное сну (CSA) при застосуванні Brilinta. CSA — це стан, який викликає задишку та інші проблеми з диханням під час сну. Про цей побічний ефект не повідомлялося в клінічних дослідженнях Brilinta. Але про це повідомлялося після того, як препарат був дозволений до використання.

Задишка зазвичай зникає після того, як ви деякий час приймаєте Brilinta. Однак, якщо у вас виникають проблеми з диханням під час прийому Brilinta, включаючи проблеми з диханням під час сну, поговоріть зі своїм лікарем. Вони перевірять, що спричиняє ваші проблеми з диханням. Вони також можуть визначити, чи слід вам припинити лікування Brilinta.

Якщо у вас сильна задишка або ви думаєте, що у вас невідкладна медична допомога, негайно зателефонуйте за номером 911. У деяких випадках задишка може свідчити про серйозні проблеми з серцем або легенями.

Якщо вам потрібно припинити прийом Brilinta через задишку, ваш лікар, ймовірно, призначить вам інший антитромбоцитарний препарат.

Висип

Під час клінічних досліджень не повідомлялося про висип як побічну дію Brilinta. Однак у постмаркетингових звітах Brilinta було відмічено висипання.

У постмаркетингових звітах медичні працівники або люди, які приймають ліки, повідомляють про побічні ефекти або виробнику препарату, або FDA. Ці звіти є добровільними. Через це неможливо дізнатися, наскільки поширений побічний ефект і чи викликав його препарат.

У деяких випадках висип може бути симптомом алергічної реакції на Брілінту. Якщо у вас є висип разом з іншими серйозними симптомами алергічної реакції (наприклад, проблеми з диханням) або ви відчуваєте, що вам потрібна невідкладна медична допомога, негайно зателефонуйте за номером 911.

Якщо під час прийому Brilinta у вас з’явився легкий висип, повідомте про це свого лікаря. Вони перевірять, що спричинило ваш висип, і за потреби порекомендують способи лікування.

Синці

Під час лікування Брілінтою можуть виникнути синці. Це пояснюється тим, що Brilinta, як зазвичай, запобігає утворенню тромбів. Оскільки ваша кров не утворює згустки, як зазвичай, під час лікування легше виникають кровотечі та синці (тобто кровотечі, які відбуваються під шкірою).

Якщо у вас більше синців або кровотечі, ніж зазвичай, повідомте про це свого лікаря. Якщо у вас синці з кровотечею, яка не припиняється, негайно зателефонуйте своєму лікарю або зателефонуйте за номером 911. Ваш лікар визначить, чи безпечно для вас продовжувати прийом Brilinta.

діарея

Діарея не була поширеним побічним ефектом Brilinta під час клінічних випробувань. Однак в одному клінічному дослідженні людей, які приймали Brilinta з аспірином , 3,3% людей мали діарею. Для порівняння, 2,5% людей, які приймали лише аспірин, мали діарею.

Якщо у вас діарея під час прийому Brilinta, повідомте свого лікаря. Вони перевірять, що спричиняє вашу діарею, і порекомендують, чи потрібне вам лікування.

Якщо у вас діарея червоного або чорного кольору або в ній є кров, негайно повідомте лікаря. Якщо у вас кровотеча в калі, яка здається невідкладною, зателефонуйте за номером 911.

Аномальна брадикардія

Брадикардія (повільне серцебиття) виникла у людей, які приймали Brilinta. У деяких випадках повільне серцебиття спричиняло непритомність або переривання або зупинку серцебиття.

Під час клінічного дослідження 6% людей, які приймали Brilinta, мали брадикардію протягом перших кількох днів лікування. Для порівняння, 3,5% людей, які приймали клопідогрель, мали такий же результат. (Більшість людей, які приймали Brilinta або клопідогрель, також приймали аспірин.)

Однак відсоток людей, які все ще мали брадикардію після 1 місяця лікування, зменшився. Через 1 місяць у 2,2% людей, які приймали Brilinta, була брадикардія, порівняно з 1,6% людей, які приймали клопідогрель.

Симптоми брадикардії включають:

 • запаморочення
 • задишка
 • слабкість
 • спантеличеність
 • непритомність

Якщо у вас є симптоми брадикардії під час прийому Brilinta, повідомте про це свого лікаря. Вони визначать, чи є у вас брадикардія. Вони також порекомендують, чи безпечно для вас приймати Brilinta.

Кашель (не побічний ефект)

Кашель не повідомлявся як побічний ефект під час клінічних досліджень Brilinta.

Але якщо під час прийому Brilinta у вас з’явився кашель, повідомте про це свого лікаря. Вони можуть перевірити, що викликає ваш кашель, і порекомендувати способи його полегшення.

У рідкісних випадках кашель може бути пов’язаний із кровотечею у шлунку. Якщо ви відкашлюєте кров або мокроту, схожу на кавову гущу, негайно повідомте про це свого лікаря.

Альтернативи Brilinta

Існують інші препарати, які можуть знизити ризик утворення тромбів або серцево-судинних подій, таких як інфаркт або інсульт .

Якщо ви зацікавлені в пошуку альтернативи Brilinta, поговоріть зі своїм лікарем. Вони можуть розповісти вам про інші ліки, які можуть підійти вам.

Інші препарати, які використовуються для зниження ризику утворення тромбів або серцево-судинних подій, включають:

 • клопідогрель ( плавікс )
 • прасугрель (ефективний)
 • дипіридамол (персантин)
 • дипіридамол/ аспірин (Aggrenox)
 • тиклопідин
 • ептифібатид
 • варфарин (Jantoven)
 • гепарин
 • ривароксабан (Xarelto)
 • апіксабан (Еліквіс)
 • дабігатран (Прадакса)
 • едоксабан (Savaysa)
 • еноксапарин (Lovenox)
 • фондапаринукс (арикстра)

Примітка. Деякі препарати, перелічені вище, використовуються не за призначенням для лікування цих специфічних станів. Використання не за призначенням — це коли препарат, схвалений для лікування одного захворювання, використовується для лікування іншого стану.

Brilinta проти Plavix

Ви можете задатися питанням, як Брилінта порівнюється з іншими ліками, які призначаються для подібного використання. Тут ми розглянемо, чим Brilinta та Plavix схожі та чим відрізняються.

Інгредієнти

Brilinta містить препарат тікагрелор, тоді як Plavix містить препарат клопідогрель. Обидва препарати належать до класу препаратів, які називаються антиагрегантами.

Використання

Brilinta та Plavix схвалені Управлінням з харчових продуктів і медикаментів (FDA) для зниження ризику серцево-судинних подій, таких як інфаркт та інсульт . Для цього Brilinta та Plavix дають людям з гострим коронарним синдромом (ГКС) або людям, які перенесли серцевий напад у минулому. (ГКС включає певні стани, які зменшують приплив крові до серця.)

Brilinta також використовується для профілактики:

 • Згустки крові у людей з ГКС, яким був встановлений стент в одній або кількох кровоносних судинах серця. (Стенти — це невеликі металеві пристрої, які утримують кровоносні судини відкритими, дозволяючи крові протікати через них.)
 • Серцевий напад та інсульт у людей з ішемічною хворобою серця (ІХС) , які мають підвищений ризик інфаркту або інсульту. Але ці люди в минулому не мали інфаркту чи інсульту. (При ІХС кровоносні судини у вашому серцевому м’язі звужуються.)
 • Інсульт у людей, які перенесли або інсульт, спричинений закупоркою кровоносної судини, або транзиторну ішемічну атаку (ТІА) . (З ТІА у вас є тимчасові симптоми, схожі на інсульт.)

Плавікс також схвалений для запобігання серцево-судинним подіям у людей, які перенесли інсульт або мають захворювання периферичних артерій (ЗАП) .

Лікарські форми та спосіб застосування

Brilinta та Plavix поставляються у вигляді таблеток, які приймаються всередину. Brilinta приймають двічі на день, тоді як Plavix приймають один раз на день.

Обидва ліки слід приймати в поєднанні з аспірином щодня.

Побічні ефекти та ризики

Brilinta і Plavix містять антиагреганти. Тому обидва препарати можуть викликати дуже схожі побічні ефекти. Нижче наведено приклади цих побічних ефектів.

Більш поширені побічні ефекти

Ці списки містять приклади більш поширених побічних ефектів, які можуть виникнути при застосуванні Brilinta, Plavix або обох препаратів (якщо вони приймаються окремо).

 • При застосуванні Brilinta може виникати:
  • задишка
 • При застосуванні Plavix може виникати:
  • кілька унікальних поширених побічних ефектів
 • Може виникнути як при Brilinta, так і при Plavix:
  • кровотеча або синці частіше, ніж зазвичай

Серйозні побічні ефекти

Ці списки містять приклади серйозних побічних ефектів, які можуть виникнути при застосуванні Brilinta, Plavix або обох препаратів (якщо вони приймаються окремо).

 • При застосуванні Brilinta може виникати:
  • аномальна брадикардія (повільний пульс)
 • При застосуванні Plavix може виникати:
  • тромботична тромбоцитопенічна пурпура (крихітні згустки крові в кровоносних судинах)
 • Може виникнути як при Brilinta, так і при Plavix:
  • велика кровотеча, яка може потребувати медичного лікування*
  • сильна алергічна реакція

* Брілінта має aпопередження в коробціНадійне джереловід FDA щодо ризику великої кровотечі. Попередження в коробці є найсильнішим попередженням, яке вимагає FDA. Він попереджає лікарів і пацієнтів про вплив ліків, який може бути небезпечним. Щоб отримати додаткові відомості про попередження Brilinta в коробці, перегляньте розділ « Попередження FDA » на початку цієї статті.

Ефективність

Brilinta та Plavix використовуються для зниження ризику серцево-судинних подій, таких як інфаркт та інсульт. Ці ліки призначають людям з гострим коронарним синдромом (ГКС) або тим, хто переніс серцевий напад у минулому.

Використання Brilinta та Plavix для цієї мети прямо порівнювалося в кількох клінічних дослідженнях.

В одному клінічному дослідженні брали участь люди з ГКС, які мали симптоми серцевого нападу протягом останніх 24 годин. Люди приймали аспірин з Brilinta або клопідогрелем (Plavix). Протягом 1 року люди, які приймали комбінацію Brilinta, мали на 16% менший ризик серцевого нападу, інсульту та смерті, викликаної проблемами серця, ніж люди, які приймали комбінацію клопідогрелю.

Проте, аоб’єднаний аналізНадійне джерелоКілька клінічних досліджень виявили, що Brilinta та Plavix однаково ефективні для зниження ризику серцево-судинних подій, таких як інфаркт та інсульт. Цей аналіз також виявив, що ризик кровотечі був подібним для обох цих препаратів.

Витрати

Brilinta та Plavix є фірмовими препаратами. Загальну форму Brilinta було схвалено, але вона може бути недоступною в аптеках. Доступна загальна форма Plavix, яка називається клопідогрель. Загальні ліки зазвичай коштують дешевше, ніж фірмові ліки.

Згідно з оцінками на GoodRx.com , Brilinta може коштувати дорожче, ніж Plavix. Загальна форма Plavix коштує дешевше, ніж будь-який фірмовий препарат.

Фактична ціна, яку ви заплатите за будь-який препарат, залежить від вашого страхового плану, вашого місцезнаходження та аптеки, якою ви користуєтеся.

Поширені запитання про Brilinta

Ось відповіді на деякі поширені запитання про Brilinta.

Brilinta є розріджувачем крові чи антикоагулянтом?

Так, Brilinta вважається розріджувачем крові . Це антитромбоцитарний препарат, який зупиняє активацію тромбоцитів. Тромбоцити — це клітини, які склеюються і утворюють тромби. Отже, зупиняючи активацію клітин, Brilinta допомагає підтримувати вашу кров рідкою та вільною від тромбів.

Brilinta не класифікується як антикоагулянт. Антикоагулянти діють інакше, ніж антиагреганти. Замість того, щоб впливати на тромбоцити, антикоагулянти впливають на певні білки, які допомагають згортанню крові. Різні антикоагулянти впливають на різні білки в крові. Завдяки цьому антикоагулянти збільшують час, необхідний для згортання крові.

Якщо ви хочете дізнатися більше про те, як працює Brilinta, перегляньте розділ « Як працює Brilinta » нижче.

Чи допомагає кофеїн полегшити задишку, спричинену Brilinta?

Невідомо напевно, чи допоможе кофеїн полегшити задишку, спричинену Брілінтою. Одинклінічне дослідженняНадійне джереловиявили, що споживання кофеїну не впливає на задишку у людей, які приймають Brilinta. Проте дослідження виявило, що споживання кофеїну безпечне для більшості людей, які приймають Brilinta.

Якщо у вас виникає задишка під час прийому Brilinta, поговоріть зі своїм лікарем. Вони можуть порекомендувати способи зменшення цього побічного ефекту.

Чи потрібно уникати певних продуктів, коли я приймаю Brilinta?

Так, вживання грейпфрута або грейпфрутового соку під час використання Brilinta може збільшити ризик побічних ефектів Brilinta, таких як кровотеча. Це пояснюється тим, що грейпфрут запобігає розщепленню Brilinta у вашому організмі, що призводить до підвищення рівня Brilinta у вашій крові.

З іншого боку, ваша дієта не впливає на ефективність Brilinta. Brilinta є антиагрегантним препаратом, який відрізняється від антикоагулянтів, таких як варфарин.

На ефективність антикоагулянтів може вплинути вживання їжі з високим вмістом вітаміну К. Це може включати такі продукти, як листова зелень. Але це не стосується антитромбоцитарних препаратів, включаючи Brilinta.

Щоб отримати інформацію про дотримання здорової дієти під час прийому Brilinta, поговоріть зі своїм лікарем.

Мені збираються на операцію, чи потрібно припинити прийом Брілінти?

Можливо, але це залежить від типу операції, яку ви збираєтеся мати.

Якщо ви збираєтеся мати операцію, яка має великий ризик кровотечі (наприклад, операцію на шлунку), вам, ймовірно, доведеться припинити прийом Brilinta за 5 днів до операції. Це дозволяє вашим тромбоцитам почати працювати так, як вони працювали без лікування Brilinta. Ваші тромбоцити контролюватимуть кровотечу та допоможуть запобігти серйозним кровотечам під час і після операції. Після операції ваш лікар порадить, коли для вас безпечно почати приймати Brilinta знову.

Якщо ви збираєтеся зробити операцію, яка не має великого ризику кровотечі, ви можете продовжувати приймати Brilinta без перерви.

Будьте впевнені, що всі члени вашої медичної команди знають, що ви приймаєте Brilinta, якщо вам збираються зробити операцію. Ваші медичні працівники порекомендують відповідний період часу для припинення прийому препарату, якщо це необхідно.

Якщо ви хочете дізнатися більше про прийом Brilinta під час операції, поговоріть зі своїм лікарем.

Чи можу я приймати Tylenol разом з Brilinta?

Більшість людей можуть приймати тиленол (ацетамінофен) разом з Brilinta. Однак, якщо вам потрібно прийняти безрецептурний знеболювальний, наприклад тайленол, поговоріть зі своїм лікарем або фармацевтом. Вони можуть повідомити вам, чи безпечно вам приймати ліки.

Якщо я перестану приймати Brilinta, чи будуть у мене симптоми відміни?

Немає жодних відомих симптомів відміни, пов’язаних із застосуванням Brilinta.

Після припинення прийому Brilinta потрібно кілька днів, щоб тромбоцити почали працювати так само, як і до лікування. (Тромбоцити — це клітини крові, які допомагають згортанню крові.) Проте жодних симптомів, пов’язаних із цим процесом, немає.

Важливо, щоб ви не припиняли приймати Brilinta, доки ваш лікар не скаже вам, що це безпечно припинити. Це може збільшити ризик серцевого нападу , інсульту або утворення тромбів. Ваш точний ризик залежить від причини, з якої ви приймаєте препарат. У деяких випадках лікар може запропонувати припинити прийом через 1 рік. Але вони скажуть вам, як довго ви повинні приймати Brilinta.

Якщо після припинення прийому Брілінти у вас виникли будь-які незвичні симптоми, повідомте про це свого лікаря. Вони перевірять, що викликає ваші симптоми, і за потреби порекомендують лікування.

Чи можу я приймати такий препарат, як омепразол, для лікування кислотного рефлюксу, коли я використовую Brilinta?

Так, мабуть. Омепразол (Prilosec OTC), який належить до класу препаратів під назвою інгібітори протонної помпи, використовується для лікування кислотного рефлюксу .

Безпечно приймати омепразол для лікування кислотного рефлюксу, поки ви використовуєте Brilinta. Фактично немає жодних відомих взаємодій між Brilinta та будь-якими інгібіторами протонної помпи.

Якщо у вас кислотний рефлюкс, поговоріть зі своїм лікарем. Вони порекомендують вам найкращий варіант лікування.

Брілінта дозування

Дозування Brilinta, яке призначить лікар, залежатиме від того, як довго ви приймали Brilinta.

Наступна інформація описує дози, які зазвичай використовуються або рекомендуються. Однак обов’язково дотримуйтеся дозування, яке призначив вам лікар. Ваш лікар визначить найкраще дозування відповідно до ваших потреб.

Форми випуску та дозування: 60 мг та 90 мг

Brilinta містить діючу речовину тикагрелор. Він поставляється у вигляді таблеток по 60 міліграмів (мг) і 90 мг, які приймаються всередину.

Дозування для профілактики серцево-судинних подій

Звичайне дозування Brilinta для запобігання серцево-судинним подіям у людей з гострим коронарним синдромом (ГКС) або серцевим нападом є наступним:

 • У перший день лікування ви приймете одноразову навантажувальну дозу 180 мг. (Навантажувальна доза — це доза, вища за звичайну, яку вводять, щоб у вашому організмі було достатньо ліків, щоб негайно почати діяти.)
 • Потім ви будете приймати 90 мг двічі на день протягом 1 року.
 • Починаючи з другого року лікування, ви будете приймати 60 мг двічі на день. Ви будете продовжувати приймати цю дозу стільки часу, скільки рекомендує ваш лікар.

Brilinta слід приймати в поєднанні з аспірином щодня. Рекомендована добова доза аспірину для цього використання становить від 75 мг до 100 мг.

Дозування для запобігання утворенню тромбів після встановлення стента

Звичайна доза Brilinta для запобігання утворенню тромбів у людей з ГКС , яким був встановлений стент, така:

 • У перший день лікування ви приймете одноразову навантажувальну дозу 180 мг. (Навантажувальна доза — це доза, вища за звичайну, яку вводять, щоб у вашому організмі було достатньо ліків, щоб негайно почати діяти.)
 • Потім ви будете приймати 90 мг двічі на день протягом 1 року.
 • Починаючи з другого року, ви будете приймати 60 мг двічі на день. Ви будете продовжувати приймати цю дозу стільки часу, скільки рекомендує ваш лікар.

Brilinta слід приймати в поєднанні з аспірином щодня. Рекомендована добова доза аспірину для цього використання становить від 75 мг до 100 мг.

Дозування для профілактики інфаркту та інсульту

Звичайна доза Brilinta для запобігання інфаркту та інсульту у людей з ішемічною хворобою серця (ІХС) , які мають підвищений ризик серцевого нападу або інсульту, але не мали їх у минулому, така:

 • Ви будете приймати 60 мг Brilinta двічі на день стільки часу, скільки рекомендує ваш лікар.

Brilinta слід приймати в поєднанні з аспірином щодня. Рекомендована добова доза аспірину для цього використання становить від 75 мг до 100 мг.

Примітка. Якщо у вас ГКС , який є особливим типом ІХС, див. розділ про дозування вище під назвою «Дозування для запобігання серцево-судинним подіям».

Дозування для профілактики інсульту

Звичайне дозування Brilinta для запобігання інсульту у людей, які перенесли або інсульт, спричинений закупоркою кровоносної судини, або транзиторну ішемічну атаку (ТІА) , є таким:

 • У перший день лікування ви приймете одноразову навантажувальну дозу 180 мг. (Навантажувальна доза — це доза, вища за звичайну, яку вводять, щоб у вашому організмі було достатньо ліків, щоб негайно почати діяти.)
 • Потім ви будете приймати 90 мг двічі на день протягом 30 днів.

Brilinta слід приймати в поєднанні з аспірином щодня. Рекомендована навантажувальна доза аспірину для цього застосування становить від 300 мг до 325 мг. Потім ви будете приймати щоденну дозу від 75 мг до 100 мг аспірину в майбутньому.

Що робити, якщо я пропущу дозу?

Якщо ви пропустили дозу Brilinta, просто зачекайте та прийміть наступну заплановану дозу у звичайний час. Не приймайте додаткову дозу, щоб компенсувати пропущену дозу. Це збільшить ризик серйозної кровотечі.

Щоб переконатися, що ви не пропустите дозу, спробуйте встановити нагадування на своєму телефоні. Також може бути корисним таймер прийому ліків.

Чи потрібно буде використовувати цей препарат довго?

Brilinta призначений для довгострокового лікування. Сучасні рекомендації щодо лікування рекомендують, щоб більшість людей, які приймають Брілінту, приймали препарат принаймні від 6 до 12 місяців.

Якщо ви та ваш лікар визначите, що Brilinta є безпечним та ефективним для вас, ви, швидше за все, будете приймати його довгостроково.

Брілінта вартість

Як і на всі ліки, вартість Брілінти може відрізнятися. Щоб дізнатися поточні ціни на Brilinta у вашому регіоні, відвідайте GoodRx.com :

 

Вартість, яку ви знайдете на GoodRx.com, — це те, що ви можете заплатити без страхування. Фактична ціна, яку ви заплатите, залежить від вашого плану страхування, вашого місцезнаходження та аптеки, якою ви користуєтеся.

Фінансова та страхова допомога

Якщо вам потрібна фінансова підтримка для оплати Brilinta, або якщо вам потрібна допомога з розумінням вашого страхового покриття, допомога доступна.

AstraZeneca, виробник Brilinta, пропонує ощадну картку, яка може допомогти знизити вартість препарату. Щоб дізнатися більше та дізнатися, чи маєте ви право на підтримку, зателефонуйте за номером 800-422-5604 або відвідайте веб- сайт програми .

Brilinta використовує

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) схвалює рецептурні ліки, такі як Brilinta, для лікування певних захворювань.

Brilinta для профілактики серцево-судинних подій

Брилінта схвалена FDA для зниження ризику серйозних серцево-судинних подій, таких як серцевий напад , інсульт і смерть, спричинена проблемами серця. Для цього використання його призначають дорослим із гострим коронарним синдромом (ГКС) і дорослим, у яких у минулому був серцевий напад. (ГКС включає певні стани, які зменшують приплив крові до серця.)

З цією метою Брілінту слід застосовувати в поєднанні з аспірином щодня.

Ефективність для профілактики серцево-судинних подій

В одному клінічному дослідженні брали участь люди з ГКС, які мали симптоми серцевого нападу протягом останніх 24 годин. Люди приймали аспірин з Brilinta або клопідогрелем ( Plavix ). Протягом 1 року люди, які приймали комбінацію Brilinta, мали на 16% менший ризик серцевого нападу, інсульту та смерті, викликаної проблемами серця, ніж люди, які приймали комбінацію клопідогрелю.

Інше клінічне дослідження розглядало людей з факторами ризику серцево-судинних подій. Ці фактори ризику включали вік старше 65 років, певні проблеми з функцією нирок або діабет , який потребує медикаментозного лікування.

Люди, включені в це дослідження, мали серцевий напад за 1-3 роки до початку дослідження. Вони приймали Brilinta з аспірином або тільки аспірин. Протягом 1 року люди, які приймали Brilinta з аспірином, мали на 17% менший ризик серцевого нападу, інсульту або смерті, викликаної проблемами серця, ніж люди, які приймали лише аспірин.

Brilinta для запобігання утворенню тромбів після встановлення стента

Брилінта також схвалена FDA для зниження ризику утворення тромбів у дорослих із ГКС , у яких був встановлений стент в одній або кількох кровоносних судинах серця. (Стенти — це невеликі металеві пристрої, які утримують кровоносні судини відкритими, щоб забезпечити протікання крові.)

З цією метою Брілінту слід застосовувати в поєднанні з аспірином щодня.

Ефективність для запобігання утворенню тромбів

В одному клінічному дослідженні люди з ГКС і стентом приймали аспірин з Брілінтою або клопідогрелем. Протягом 1 року люди, які приймали комбінацію Brilinta, мали на 33% менший ризик утворення тромбів на стентах, ніж люди, які приймали комбінацію клопідогрелю.

Брілінта для профілактики інфаркту та інсульту

Brilinta також схвалена FDA для зниження ризику серцевого нападу та інсульту у людей з ішемічною хворобою серця (ІХС) , які мають підвищений ризик серцевого нападу або інсульту. Але ці люди в минулому не мали інфаркту чи інсульту. (При ІХС кровоносні судини у вашому серцевому м’язі звужуються.)

З цією метою Брілінту слід застосовувати в поєднанні з аспірином щодня.

Ефективність для профілактики інфаркту та інсульту

В одному клінічному дослідженні брали участь люди з ішемічною хворобою серця та діабетом, які мали підвищений ризик інфаркту та інсульту. Але раніше у них не було інфаркту чи інсульту. Деякі люди приймали Brilinta, тоді як інші приймали плацебо (лікування без активного препарату). Обидві групи людей також щодня приймали аспірин.

У цьому дослідженні повідомлялося про ризик інсульту, серцевого нападу або серцево-судинних проблем, пов’язаних зі смертю. Половина людей у ​​дослідженні приймали лікування щонайменше 33 місяці. Найдовше, хто брав участь у дослідженні, було 58 місяців.

Люди, які приймали Brilinta, мали на 10% менший ризик інсульту, серцевого нападу або смерті, пов’язаної з серцево-судинною системою, ніж люди, які приймали плацебо.

Брілінта для профілактики інсульту

Brilinta також схвалена FDA для зниження ризику інсульту в людей, які перенесли інсульт, спричинений закупоркою кровоносної судини або транзиторною ішемічною атакою (ТІА) . (З ТІА у вас є тимчасові симптоми, схожі на інсульт.)

З цією метою Брілінту слід застосовувати в поєднанні з аспірином щодня.

Ефективність для профілактики інсульту

У клінічному дослідженні брали участь люди з ТІА або інсультом, спричиненими закупоркою кровоносної судини. Деякі люди приймали Brilinta, тоді як інші приймали плацебо (лікування без активного препарату). Також всі приймали аспірин. Лікування було розпочато протягом 24 годин після ТІА або інсульту.

Люди, які приймали Brilinta, мали на 17% менший ризик інсульту або смерті, ніж люди, які приймали плацебо.

Брілінта і алкоголь

Ви повинні уникати вживання надмірної кількості алкоголю під час прийому Brilinta. Це пояснюється тим, що Brilinta та алкоголь можуть підвищити ризик кровотечі, якщо їх використовувати самостійно. Якщо ви використовуєте їх разом, у вас може бути більший ризик серйозної кровотечі.

Поговоріть зі своїм лікарем про те, яку кількість алкоголю безпечно для вас під час лікування Brilinta.

Brilinta проти Effient

Ви можете задатися питанням, як Брилінта порівнюється з іншими ліками, які призначаються для подібного використання. Тут ми розглянемо, чим Brilinta та Effient схожі та чим відрізняються.

Інгредієнти

Brilinta містить препарат тікагрелор, тоді як Effient містить препарат прасугрель. Обидва препарати належать до класу препаратів, які називаються антиагрегантами.

Використання

Brilinta та Effient схвалені Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) для зниження ризику серйозних серцево-судинних подій у людей з гострим коронарним синдромом (ГКС) . (ГКС включає певні стани, які зменшують приплив крові до серця.) Ці серцево-судинні події включають серцевий напад та інсульт .

Для цього застосування Brilinta і Effient призначаються в дещо різних ситуаціях:

 • Brilinta призначають людям з ГКС або людям, які перенесли серцевий напад у минулому. Його можна використовувати людям із встановленим у серці стентом або без нього. (Стенти — це невеликі металеві пристрої, які утримують кровоносні судини відкритими, дозволяючи крові протікати через них.)
 • Effient призначають людям з ГКС, яким планується або вже був встановлений стент у серці.

Брилінта також схвалена для зниження ризику:

 • Серцевий напад та інсульт у людей з ішемічною хворобою серця (ІХС) , які мають підвищений ризик інфаркту або інсульту. Але ці люди в минулому не мали інфаркту чи інсульту. (При ІХС кровоносні судини у вашому серцевому м’язі звужуються.)
 • Інсульт у людей, які перенесли або інсульт, спричинений закупоркою кровоносної судини, або транзиторну ішемічну атаку (ТІА) . (З ТІА у вас є тимчасові симптоми, схожі на інсульт.)

Лікарські форми та спосіб застосування

Brilinta поставляється у вигляді таблеток, які приймаються двічі на день, тоді як Effient поставляється у вигляді таблеток, які приймаються один раз на день.

І Brilinta, і Effient слід щодня приймати з аспірином .

Побічні ефекти та ризики

Brilinta та Effient містять антиагреганти. Тому обидва препарати можуть викликати дуже схожі побічні ефекти. Нижче наведено приклади цих побічних ефектів.

Більш поширені побічні ефекти

Ці списки містять приклади більш поширених побічних ефектів, які можуть виникнути при застосуванні Brilinta, Effient або обох препаратів (якщо вони приймаються окремо).

 • При застосуванні Brilinta може виникати:
  • кілька унікальних поширених побічних ефектів
 • Може виникнути з Effient:
  • зміни артеріального тиску
  • головний біль
 • Може виникати як з Brilinta, так і з Effient:
  • задишка
  • кровотеча або синці частіше, ніж зазвичай

Серйозні побічні ефекти

Ці списки містять приклади серйозних побічних ефектів, які можуть виникнути при застосуванні Brilinta, Effient або обох препаратів (якщо вони приймаються окремо).

 • При застосуванні Brilinta може виникати:
  • аномальна брадикардія (повільний пульс)
 • Може виникнути з Effient:
  • тромботична тромбоцитопенічна пурпура (крихітні згустки крові в кровоносних судинах)
 • Може виникати як з Brilinta, так і з Effient:
  • велика кровотеча, яка може потребувати медичного лікування*
  • сильна алергічна реакція

* Brilinta та Effient мають попопередження в коробціНадійне джереловід FDA щодо ризику великої кровотечі. Попередження в коробці є найсильнішим попередженням, яке вимагає FDA. Він попереджає лікарів і пацієнтів про вплив ліків, який може бути небезпечним. Щоб отримати додаткові відомості про попередження Brilinta в коробці, перегляньте розділ « Попередження FDA » на початку цієї статті.

Ефективність

Brilinta та Effient використовуються для запобігання серцево-судинним подіям у людей з ГКС. У той час як Brilinta можна використовувати для людей зі стентами або без них, Effient використовують для людей, яким встановлено або буде встановлено стент.

Використання Brilinta та Effient для цієї мети прямо порівнювалося в кількох клінічних дослідженнях.

Аоб’єднаний аналізНадійне джерелоКілька досліджень виявили, що Brilinta та Effient однаково ефективні для запобігання серцево-судинним подіям, таким як інфаркт та інсульт. Цей аналіз також виявив, що ризик кровотечі був подібним для обох цих препаратів.

Витрати

Brilinta та Effient є фірмовими препаратами. Загальну форму Brilinta було схвалено, але вона може бути недоступною в аптеках. Доступна загальна форма Effient, яка називається прасугрель. Загальні ліки зазвичай коштують дешевше, ніж фірмові ліки.

Відповідно до оцінок на GoodRx.com , фірмові форми Brilinta та Effient загалом коштують приблизно однаково. Загальна форма Effient коштує дешевше, ніж будь-який фірмовий препарат.

Фактична ціна, яку ви заплатите за будь-який препарат, залежить від вашого страхового плану, вашого місцезнаходження та аптеки, якою ви користуєтеся.

Брілінта застосовують з іншими лікарськими засобами

Brilinta слід використовувати в комбінації з аспірином для запобігання:

 • певні події, такі як інфаркт або інсульт, спричинені проблемами серця чи кровоносних судин
 • тромби у людей, які мають стент

При використанні для цих цілей рекомендована доза аспірину становить від 75 мг до 100 мг один раз на день. Але для деяких застосувань ваш лікар може попросити вас почати з прийому навантажувальної дози аспірину. Навантажувальна доза — це доза, яка перевищує звичайну, щоб у вашому організмі було достатньо ліків, щоб негайно почати діяти.

Взаємодії Brilinta

Brilinta може взаємодіяти з кількома іншими ліками. Він також може взаємодіяти з певними продуктами харчування.

Різні взаємодії можуть викликати різні ефекти. Наприклад, деякі взаємодії можуть впливати на ефективність дії препарату. Інші взаємодії можуть посилити або посилити побічні ефекти.

Брілінта та інші препарати

Нижче наведено списки ліків, які можуть взаємодіяти з Brilinta. Ці списки містять не всі препарати, які можуть взаємодіяти з Brilinta.

Перш ніж приймати Brilinta, поговоріть зі своїм лікарем та фармацевтом. Розкажіть їм про всі рецептурні, безрецептурні та інші ліки, які ви приймаєте. Також розкажіть їм про будь-які вітаміни, трави та добавки, які ви використовуєте. Обмін цією інформацією може допомогти вам уникнути можливих взаємодій.

Якщо у вас є запитання про взаємодію з лікарськими засобами, які можуть вплинути на вас, зверніться до свого лікаря або фармацевта.

Брілінта та ібупрофен

Прийом Brilinta з ібупрофеном (Advil, Motrin) може збільшити ризик кровотечі, особливо в шлунку. Це пояснюється тим, що ібупрофен може спричинити шлункову кровотечу при самостійному застосуванні, а Brilinta також підвищує ризик кровотечі в цілому.

Поговоріть зі своїм лікарем, щоб дізнатися, чи безпечно вам приймати ібупрофен під час лікування Brilinta.

Брілінта і дигоксин

Прийом Brilinta з дигоксином (Lanoxin), препаратом серцевого ритму, може збільшити ризик серйозних побічних ефектів від дигоксину. Це пояснюється тим, що Brilinta перешкоджає вашому організму розщеплювати дигоксин, що підвищує рівень дигоксину в крові.

Якщо вам потрібно приймати дигоксин разом з Brilinta, ваш лікар буде ретельно контролювати рівень дигоксину в аналізах крові. Це допоможе вашому лікарю визначити найбезпечнішу дозу дигоксину для вас.

Брілінта та деякі протигрибкові препарати

Прийом Brilinta з певними протигрибковими препаратами (препарати, що використовуються для лікування грибкових інфекцій) може збільшити ризик побічних ефектів Brilinta, таких як кровотеча. Це пояснюється тим, що певні протигрибкові препарати запобігають розпаду Brilinta у вашому організмі, що підвищує рівень Brilinta у вашій крові.

Приклади протигрибкових препаратів, які можуть підвищити ризик побічних ефектів, якщо їх приймати разом з Brilinta, включають:

 • ітраконазол (Sporanox, Tolsura)
 • кетоконазол
 • позаконазол (ноксафіл)
 • вориконазол (віфенд)

Якщо вам потрібно приймати протигрибковий препарат разом з Брілінтою, ваш лікар буде уважно спостерігати за вами щодо ознак і симптомів кровотечі. Ваш лікар може порекомендувати вам зменшити дозу Brilinta або протигрибкового препарату.

Брілінта та деякі противірусні препарати

Прийом Brilinta з певними противірусними препаратами (препарати, що використовуються для лікування вірусних інфекцій) може збільшити ризик побічних ефектів Brilinta, таких як кровотеча. Це пояснюється тим, що певні противірусні препарати запобігають розщепленню Brilinta у вашому організмі, що підвищує рівень Brilinta у вашій крові.

Приклади противірусних препаратів, які можуть підвищити ризик побічних ефектів, якщо їх приймати разом з Brilinta, включають:

 • ритонавір (норвір)
 • нефазодон
 • саквінавір (Invirase)
 • нелфінавір (вірасепт)
 • атазанавір (Reyataz)

Багато з цих препаратів є частиною комбінованих препаратів (ліки, виготовлені з кількох препаратів). Обов’язково повідомте свого лікаря або фармацевта про всі противірусні препарати, які ви приймаєте. Це допоможе вам уникнути небезпечних побічних ефектів.

Якщо вам потрібно приймати один із цих противірусних препаратів разом з Брілінтою, ваш лікар буде уважно спостерігати за вами на предмет посилення кровотечі.

Brilinta та деякі протисудомні препарати

Прийом Brilinta з певними препаратами, що використовуються для лікування судом, може знизити ефективність Brilinta. Це пов’язано з тим, що певні протисудомні препарати змушують ваше тіло розщеплювати Brilinta швидше, ніж зазвичай. Це знижує рівень Brilinta у вашій крові.

Приклади протисудомних препаратів, які можуть знизити ефективність Brilinta, якщо їх приймати разом, включають:

 • карбамазепін (Carbatrol, Equetro, Tegretol)
 • фенітоїн (Ділантин, Фенітек)
 • фенобарбітал

Якщо вам потрібно прийняти протисудомний препарат, лікар може призначити протисудомний препарат, відмінний від перерахованих вище. Заміна ліків допоможе вам уникнути цієї лікарської взаємодії.

Brilinta та деякі препарати холестерину

Прийом Brilinta з певними препаратами холестерину, такими як симвастатин (Zocor) і ловастатин (Altoprev), може збільшити ризик серйозних побічних ефектів від препарату холестерину. Це пояснюється тим, що Brilinta запобігає розщепленню симвастатину та ловастатину в організмі, що призводить до підвищення рівня цих препаратів у крові.

Якщо вам потрібно приймати симвастатин або ловастатин під час прийому Brilinta, ваш лікар призначить дозу симвастатину або ловастатину, яка не перевищує 40 мг на день.

Brilinta та опіоїдні болезаспокійливі

Прийом Brilinta з опіоїдами (сильними болезаспокійливими) може уповільнити та зменшити всмоктування Brilinta зі шлунку в кров. Це може зробити Brilinta менш ефективним для вас.

Приклади опіоїдів, які можуть зробити Brilinta менш ефективним, включають:

 • морфін (MS Contin)
 • гідрокодон (Hysingla ER)
 • оксикодон (Roxicodone, Xtampza ER)
 • гідроморфон (Dilaudid)
 • кодеїн
 • фентаніл (Actiq, Fentora)
 • метадон (Метадоза)
 • оксиморфон

Якщо вам потрібно приймати опіоїд разом з Брілінтою, ваш лікар може порекомендувати форму опіоїду, яка вводиться у ваше тіло, а не приймається через рот. Ваш лікар також порекомендує вам приймати опіоїди протягом найкоротшого періоду часу, необхідного для лікування.

Брілінта, трави та добавки

Немає жодних трав чи добавок, які, як повідомлялося, взаємодіють із Brilinta. Однак ви все одно повинні проконсультуватися зі своїм лікарем або фармацевтом перед використанням будь-якого з цих продуктів під час прийому Brilinta.

Брілінта і грейпфрут

Вживання грейпфрута або вживання грейпфрутового соку під час використання Brilinta може збільшити ризик побічних ефектів Brilinta, таких як кровотеча. Це пояснюється тим, що грейпфрут запобігає розщепленню Brilinta у вашому організмі, що призводить до підвищення рівня Brilinta у вашій крові.

Поговоріть зі своїм лікарем про те, чи безпечно для вас їсти грейпфрут або пити грейпфрутовий сік під час лікування Brilinta.

Передозування Брілінта

Використання більш ніж рекомендованої дози Brilinta може призвести до серйозних побічних ефектів.

Симптоми передозування

Симптоми передозування можуть включати:

 • сильна кровотеча, яка не зупиняється
 • нудота
 • блювота
 • діарея
 • аномальна брадикардія (повільний пульс)

Що робити при передозуванні

Якщо ви вважаєте, що прийняли занадто багато цього препарату, зателефонуйте своєму лікарю. Ви також можете зателефонувати до Американської асоціації токсикологічних центрів за номером 800-222-1222 або скористатися їхнім онлайн-інструментом . Але якщо ваші симптоми серйозні, зателефонуйте 911 або негайно зверніться до найближчої травмпункту.

Як приймати Brilinta

Ви повинні приймати Brilinta відповідно до інструкцій свого лікаря або іншого медичного працівника.

Коли приймати

Ви повинні приймати Brilinta двічі на день з інтервалом приблизно 12 годин.

Щоб переконатися, що ви не пропустите дозу, спробуйте встановити нагадування на своєму телефоні. Також може бути корисним таймер прийому ліків.

Прийом Брілінти під час їжі

Ви можете приймати Brilinta з їжею або без їжі.

Чи можна Brilinta подрібнювати, розколювати або жувати?

Так. Якщо вам важко проковтнути таблетки Brilinta, ви можете подрібнити їх і змішати порошок з водою. Ви повинні випити воду відразу. Потім знову наповніть склянку водою, добре перемішайте і випийте другу склянку води. Це допоможе переконатися, що ви отримаєте повну дозу Brilinta.

Як працює Brilinta

Brilinta використовується для зниження ризику:

 • певні події, такі як інфаркт та інсульт , спричинені проблемами серця чи кровоносних судин
 • тромби у людей, які мають стент

Для отримання додаткової інформації про схвалені способи використання Brilinta див. розділ « Застосування Brilinta » вище.

Що відбувається з серцевим нападом, інсультом і тромбами?

Серцевий напад, інсульт і утворення тромбів можуть виникнути, коли на внутрішній стороні кровоносних судин накопичується бляшка. Зубний наліт складається з холестерину, жиру та інших речовин, які прилипають до оболонки кровоносних судин. Зубний наліт також може утворюватися на стінках стентів (маленьких металевих пристроїв, які встановлюються в кровоносні судини, щоб забезпечити кровотоку через судини).

Накопичення зубного нальоту може блокувати потік крові через кровоносні судини або стенти, що перешкоджає досягненню крові до серцевого м’яза. Бляшки також можуть викликати запалення в області нальоту та навколо нього. Це запалення приваблює певний тип клітин крові, які називаються тромбоцитами.

Тромбоцити злипаються і утворюють тромби. Зазвичай вони утворюють тромби, коли у ваших кровоносних судинах є пошкодження. Це заняття необхідно для того, щоб допомогти загоїти пошкоджені судини і запобігти кровотечі.

Однак тромбоцити також можуть утворювати тромби шкідливими для організму способами. Наприклад, деякі тромби можуть утворюватися та відриватися від стінок кровоносних судин. Потім вони можуть потрапити в інші частини вашого тіла та застрягти в інших кровоносних судинах. Це може призвести до серйозних захворювань, таких як інфаркт або інсульт.

Що робить Брілінта?

Brilinta містить препарат тикагрелор. Він належить до класу препаратів, які називаються антиагрегантами, які є препаратами, які блокують активність тромбоцитів.

Brilinta приєднується до білка (називається АДФ-рецептором P2Y12) на поверхні тромбоцитів. Коли він приєднується до цього рецептора, він утримує тромбоцити від активації. Це запобігає злипанню тромбоцитів з іншими тромбоцитами, що знижує ризик утворення тромбу. Це також може знизити ризик серйозних серцево-судинних подій, таких як інфаркти та інсульти.

Скільки часу займає робота?

Брілінта починає запобігати утворенню тромбів з першого дня лікування. Однак може бути важко визначити, коли Брілінта починає діяти, оскільки вона використовується для запобігання виникненню серйозних подій. Це може не викликати помітних змін.

В одному клінічному дослідженні Brilinta порівнювали з клопідогрелем. Це дослідження показало, що, починаючи з першого місяця лікування, Брілінта знижував ризик серцево-судинних подій більше, ніж клопідогрель.

Брілінта і вагітність

Точно невідомо, наскільки безпечним є Brilinta, коли він використовується під час вагітності. У дослідженнях на тваринах було виявлено шкідливий вплив на плід, коли вагітним самкам давали Brilinta. Однак дослідження на тваринах не завжди передбачають, що станеться з людьми.

Якщо ви вагітні або плануєте завагітніти, поговоріть зі своїм лікарем перед початком прийому Brilinta. Вони обговорять з вами ризики та переваги лікування

Брілінта та контроль народжуваності

Невідомо, чи безпечно використовувати Brilinta під час вагітності. Якщо ви або ваш сексуальний партнер можете завагітніти, поговоріть зі своїм лікарем про потреби в контролі над народжуваністю під час використання Brilinta.

Брилинта і грудне вигодовування

Під час лікування Брілінтою не рекомендується годувати грудьми. Дослідження на тваринах показали, що Брілінта проникає в грудне молоко годуючих самок. Але майте на увазі, що дослідження на тваринах не завжди передбачають, що станеться з людьми.

Якщо ви годуєте грудьми, поговоріть зі своїм лікарем, перш ніж приймати Brilinta. Вони порекомендують безпечні та здорові способи годування вашої дитини.

Запобіжні заходи Brilinta

Цей препарат поставляється з кількома запобіжними заходами.

Попередження FDA

Цей препарат маєпопередження в рамціНадійне джерело. Попередження в коробці є найсерйознішим попередженням від Управління з контролю за продуктами й ліками (FDA). Він попереджає лікарів і пацієнтів про вплив ліків, який може бути небезпечним.

 • Ризик кровотечі. Brilinta може викликати серйозну кровотечу, яка іноді може бути летальною. Brilinta не слід використовувати людям з серйозною активною кровотечею в організмі або історією кровотечі в голові. Brilinta також не слід розпочинати людям, яким планується екстрена операція аортокоронарного шунтування (АКШ) . Якщо у вас виникла кровотеча під час прийому Brilinta, кровотечу слід лікувати, не припиняючи терапію Brilinta. Припинення терапії Брілінтою підвищує ризик майбутніх проблем із серцем.
 • Застосування аспірину з Брілінтою . Людям, які приймають Brilinta, слід уникати добових доз аспірину понад 100 мг. Добові дози аспірину, які перевищують 100 мг, знижують ефективність Brilinta.

Інші запобіжні заходи

Перш ніж приймати Brilinta, поговоріть зі своїм лікарем про історію свого здоров’я. Brilinta може не підійти вам, якщо у вас є певні захворювання або інші фактори, що впливають на ваше здоров’я. До них належать:

 • Історія кровотечі всередині голови. Вам не слід приймати Brilinta, якщо у вас у минулому була кровотеча всередині голови. Це пояснюється тим, що Brilinta може підвищити ризик появи нової кровотечі. Поговоріть зі своїм лікарем, щоб визначити, чи Brilinta безпечний для вас.
 • Активна кровотеча. Ви не повинні приймати Brilinta, якщо у вас серйозна активна кровотеча, така як кровотеча з виразки або кровотеча всередині вашої голови. Brilinta запобігає зупинці кровотечі. Поговоріть зі своїм лікарем, щоб визначити, чи є у вас активна кровотеча, яка може зробити Брілінту небезпечною для вас.
 • Сильна алергічна реакція. Ви не повинні приймати Brilinta, якщо у вас була сильна алергічна реакція на Brilinta в минулому. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви не впевнені, чи була у вас серйозна алергічна реакція на Brilinta.
 • Повільний пульс або інші проблеми з серцебиттям. Brilinta може спричинити уповільнення серцевого ритму , що може призвести до інших проблем, таких як непритомність. Якщо у вас захворювання серця, яке викликає проблеми з частотою серцевих скорочень, Brilinta може погіршити частоту серцевих скорочень. Поговоріть зі своїм лікарем, щоб визначити, чи Brilinta безпечний для вас.
 • Серйозні проблеми з печінкою. Брілінта не рекомендується людям з серйозними проблемами з печінкою. Серйозні проблеми з печінкою можуть збільшити ризик серйозних побічних ефектів Brilinta, таких як кровотеча. Якщо у вас є проблеми з печінкою, поговоріть зі своїм лікарем, щоб визначити, чи Brilinta безпечний для вас.
 • Проблеми з диханням. Brilinta може викликати задишку та проблеми з диханням у деяких людей. Якщо у вас є проблеми з диханням, такі як хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) або астма, цей побічний ефект може бути гіршим для вас. Поговоріть зі своїм лікарем, щоб визначити, чи Brilinta безпечний для вас.
 • Вагітність. Невідомо, наскільки безпечним є Brilinta, коли він використовується під час вагітності. Для отримання додаткової інформації дивіться розділ « Брілінта та вагітність » вище.
 • Грудне вигодовування. Під час лікування Брілінтою не рекомендується годувати груддю. Для отримання додаткової інформації див. розділ « Брілінта та грудне вигодовування » вище.

Примітка. Для отримання додаткової інформації про потенційні негативні ефекти Brilinta див. розділ « Побічні ефекти Brilinta » вище.

Термін придатності Brilinta, зберігання та утилізація

Термін придатності гарантує ефективність препарату протягом цього часу.  поточна позиція Надійне джерелоУправління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) уникати використання прострочених ліків. Якщо у вас є невикористані ліки, термін придатності яких минув, зверніться до свого фармацевта щодо того, чи можете ви все ще використовувати їх.

Зберігання

Тривалість придатності ліків залежить від багатьох факторів, зокрема від того, як і де ви зберігаєте ліки.

Таблетки Brilinta слід зберігати при кімнатній температурі (від 59°F до 86°F/15°C до 30°C) у щільно закритому контейнері подалі від світла. Уникайте зберігання цього препарату в місцях, де він може стати вологим або мокрим, наприклад у ванній кімнаті.

Утилізація

Якщо вам більше не потрібно приймати Brilinta і у вас є залишки ліків, важливо утилізувати їх безпечно. Це допомагає запобігти випадковому прийому препарату іншими, включаючи дітей і домашніх тварин. Це також допомагає захистити препарат від шкоди навколишньому середовищу.

Theвеб-сайт FDAНадійне джереломістить кілька корисних порад щодо утилізації ліків. Ви також можете запитати у свого фармацевта інформацію про те, як утилізувати ліки.

Професійна інформація для Brilinta

Наступна інформація надається для клініцистів та інших медичних працівників.

Показання

Брилінта (тикагрелор) схвалена Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) для зниження рівня:

 • інсульт, інфаркт міокарда (ІМ) та серцево-судинна смерть у людей з гострим коронарним синдромом (ГКС) або ІМ в анамнезі
 • тромбоз стента у людей, яким був імплантований стент для ГКС
 • перший серцевий напад або інсульт у людей з високим ризиком цих станів і з ішемічною хворобою серця
 • інсульт у людей з транзиторною ішемічною атакою або гострим ішемічним інсультом

Механізм дії

Брілінта пригнічує активацію тромбоцитів шляхом зв’язування з АДФ-рецептором P2Y12 на тромбоцитах. Це запобігає передачі сигналу та активації тромбоцитів, які необхідні для утворення тромбу.

Фармакокінетика та метаболізм

Абсолютна біодоступність Брілінти становить приблизно 36%, а максимальна концентрація досягається через 1,5 години. Брилінта та її активний метаболіт на 99 % зв’язуються з білками плазми.

Метаболізм відбувається переважно через CYP3A4. Період напіввиведення становить приблизно 7 годин для вихідного препарату та 9 годин для активного метаболіту. Виведення відбувається головним чином шляхом метаболізму в печінці та виведення з жовчю.

Протипоказання

Брілінта протипоказана при:

 • люди з внутрішньочерепним крововиливом (ВЧК) в анамнезі
 • активна патологічна кровотеча, така як пептична виразка або ВСН
 • підвищена чутливість до будь-якого компонента Брілінти

Зберігання

Таблетки Brilinta слід зберігати при кімнатній температурі (від 59°F до 86°F/15°C до 30°C).

Відмова від відповідальності: Medical News Today доклав усіх зусиль, щоб переконатися, що вся інформація є фактично правильною, вичерпною та актуальною. Однак цю статтю не можна використовувати як заміну знань і досвіду ліцензованого медичного працівника. Ви завжди повинні проконсультуватися зі своїм лікарем або іншим медичним працівником, перш ніж приймати будь-які ліки. Інформація про ліки, що міститься в цьому документі, може бути змінена, і вона не охоплює всі можливі способи використання, інструкції, запобіжні заходи, попередження, взаємодію з лікарськими засобами, алергічні реакції чи побічні ефекти. Відсутність попереджень або іншої інформації для даного препарату не означає, що препарат або комбінація препаратів є безпечними, ефективними або прийнятними для всіх пацієнтів або для всіх конкретних застосувань.

Источник : https://bri.com.ua/

Добавить комментарий