БРО-ЗЕДЕКС — інструкція, склад, застосування, дозування, показання, протипоказання, відгуки

Дозування:

Бро-Зедекс сироп по 100 мл у флак.

Офіційна інструкція

Склад:

10 мл сиропу містять тербуталіну сульфату 2,5 мг, бромгексину гідрохлориду 8 мг, гвайфенезину 100 мг, ментолу 5 мг;допоміжні речовини: сахароза, рідка глюкоза, кислота бензойна, натрію бензоат, натрію сахарин, пропіленгліколь, ванілін, рідкий сорбітол, барвник оранжевий червоний, ароматизатор RSW 786, вода очищена. 

Основні фізико-хімічні властивості:

рідина оранжевого кольору із запахом ментолу;

Виробник:

Вокхардт Лтд., Индия

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Тербуталіну сульфат є симпатоміметичним агентом безпосередньої та вибіркової дії на b2-рецептори. Стимуляція b2-рецепторів бронхів призводить до розслаблення гладких бронхіальних м’язів, внаслідок чого розширюються бронхи та покращується дихання. Внаслідок дії тербуталіну послаблюється бронхоспазм, що сприяє також зменшенню кашлю.Бромгексин є муколітичним і мукокінетичним агентом. Він знижує в’язкість слизу шляхом розбивання в’язкої сітки мукополісахаридних волокон, які у великій кількості містяться в мокротинні; деполімеризує мукополісахариди як безпосередньо, так і шляхом звільнення лізосомних ферментів.Гвайфенезин – муколітичний засіб, стимулює секреторні клітини слизової оболонки бронхів, які виробляють нейтральні полісахариди, знижує в’язкість мокротиння, полегшує видалення мокротиння і сприяє переходу непродуктивного кашлю в продуктивний.Ментол діє як заспокійливий та болезаспокійливий засіб.Фармакокінетика. Дія препарату є сукупною дією його компонентів, тому кінетичні дослідження не проводились.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування кашлю, пов’язаного з утрудненим виділенням мокротиння та/або бронхоспазмами.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Аритмія, що супроводжує захворювання серця, порушення функцій печінки, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, схильність до кровотеч. І триместр вагітності, період годування груддю. Діти віком до 6 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Препарат слід приймати з обережністю пацієнтам із захворюваннями печінки/нирок в анамнезі, з ессенціальною або симптоматичною гіпертензією та з іншими серцево-судинними захворюваннями, а також пацієнтам, які хворіють на субкомпенсований цукровий діабет. Під час лікування препаратом не рекомендується керувати автотранспортом і працювати зі складними механізмами.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Спосіб застосування та дози:

Дітям від 6 років призначають по ¼ чайної ложки (1,25мл) сиропу 3 рази на добу; старше 8 років – по ½ чайної ложки (2,5 мл) 3 рази на добу. Дорослим призначають по 1 — 2 чайні ложки (5 — 10 мл) 3 рази на добу.Приймати препарат слід через 30 хв після їди.Курс лікування становить 3 — 5 днів.

Передозування:

Симптоми: тахікардія, тремор, порушення свідомості, судоми, екстрасистолія, гіпотензія, гіпокаліємія.Лікування: промивання шлунка, застосування активованого вугілля. Терапія симптоматична.

Побічні дії:

Серцево-судинна система: серцебиття, тахікардія, аритмії, артеріальна гіпертензія або гіпотензія.Нервова система: тремор, міалгія, неспокій, підвищена пітливість, запаморочення, головний біль, безсоння.Травна система: нудота, блювання, диспепсичні явища, підвищення рівня активності амінотрансфераз, загострення виразкової хвороби шлунка, гастралгія, діарея, біль у животі. Алергічні реакції: ангіоневротичний набряк обличчя, бронхоспазм, гіпертермія, висипи, кропив’янка; рідко – анафілактичний шок. Інші: мідріаз, атонія сечового міхура, неприємний присмак у роті.

Лікарська взаємодія:

Не слід одночасно застосовувати тербуталіну сульфат з b-блокаторами, препаратами для інгаляційного наркозу, інгібіторами МАО, адреналіном, трициклічними антидепресантами та кортикостероїдами. Бромгексин може підсилювати ефект лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку травного тракту. При комбінованому застосуванні бромгексину з протикашльовими засобами внаслідок пригнічення кашльового рефлексу може розвинутися застій бронхіального секрету. При одночасному застосуванні з антибіотиками бромгексин покращує їх проникність до легеневої тканини. Гвайфенезин підсилює дію лікарських засобів, що пригнічують центральну нервову систему, а також етанолу.Немає даних щодо негативної взаємодії ментолу з іншими лікарськими засобами.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності – 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 100 мл сиропу у флаконі з мірним ковпачком у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

Форма випуску

Сироп.

Адреса

Вокхардт Тауерс, Бандра-Курла Комплекс, Бандра Іст, Мумбай-400051, Індія.

Додаткові дані

Дозування:

Бро-Зедекс сироп по 100 мл у флак.

Реєстрація:

№ UA/7127/01/01 від 08.10.2007. Наказ № 621 від 08.10.2007

Добавить комментарий

ru_RURussian
ukUkrainian ru_RURussian