БРОМГЕКСИН — інструкція, склад, застосування, дозування, показання, протипоказання, відгуки

Немає Реєстрації

Дозування:

Бромгексин сироп, 4 мг/5 мл по 100 мл у флак.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 5 мл сиропу містить бромгексину гідрохлориду 4 мг;допоміжні речовини: сорбіт (E 420), пропіленгліколь (E 1520), метилпарабен (E 218), пропілпарабен (E 216), вода очищена, ароматизатор харчовий: малина.

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Юрия-фарм, ООО, г. Киев, Украина

Фармакотерапевтична група:

Муколiтичнi засоби.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Секретолітична терапія при гострих та хронічних захворюваннях бронхів та легень, що супроводжуються порушенням утворення і пересування мокротиння.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючої речовини та до будь-якої допоміжної речовини. Виразка шлунка або дванадцятипалої кишки. Вроджена спадкова непереносимість фруктози.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Даних немає.

Діти:

Препарат застосовують дітям. Дітям віком до 2 років застосовують тільки за призначенням та під контролем лікаря.

Спосіб застосування та дози:

Діти віком до 6 років.1 мірна ложка 3 рази на добу, що відповідає 12 мг бромгексину гідрохлориду на добу. Немовлятам та дітям віком до 2 років препарат застосовують тільки за призначенням та під контролем лікаря.Діти віком від 6 до 14 років та хворі з масою тіла менше 50 кг.2 мірні ложки 3 рази на добу, що відповідає 24 мг бромгексину гідрохлориду на добу. Дорослі та діти віком старше 14 років.2-4 мірні ложки 3 рази на добу, що відповідає 24-48 мг бромгексину гідрохлориду на добу. Під час застосування бромгексину рекомендується вживати достатню кількість рідини. Тривалість лікування залежить від показань і перебігу захворювання та встановлюється в індивідуальному порядку.Не слід застосовувати препарат більше 4-5 діб без консультації лікаря.При порушенні функції нирок або тяжких захворювань печінки препарат застосовується тільки за рекомендацією лікаря та після ретельної оцінки співвідношення можливої користі та можливого ризику від його застосування, при цьому можуть знадобитися збільшення інтервалів прийому препарату та зменшення його дози.

Передозування:

Небезпечні випадки передозування у людини до цього часу не відомі. Було повідомлення, в якому у 4 з 25 випадків застосування підвищених доз бромгексину спостерігалося блювання, а у 3 дітей раннього віку – порушення свідомості, атаксія, диплопія, легкий метаболічний ацидоз та часте дихання. При застосуванні до 40 мг бромгексину у дітей раннього віку симптомів не спостерігалося навіть без проведення деконтамінації.Лікування. При значному передозуванні слід проводити моніторинг серцево-судинної системи та, у разі необхідності, призначити симптоматичну терапію. Через низьку токсичність бромгексину інвазивні заходи щодо зменшення всмоктування або прискорення виведення, як правило, не проводяться. Крім цього, базуючись на даних із фармакокінетики, а саме – через високий ступінь зв’язування з білками плазми, великого об’єму розподілу та повільний зворотний розподіл бромгексину з тканин у кров, не слід очікувати прискорення виведення препарату при гемодіалізі або форсованому діурезі. Оскільки у дітей віком старше 2 років навіть після застосування препарату у великих дозах можливі лише легкі симптоми, при застосуванні дози до 80 мг (наприклад, 100 мл препарату Бромгексин) деконтамінацію можна не проводити; для дітей молодше 2 років допустима межа дорівнює 60 мг бромгексину гідрохлориду (6 мг/кг маси тіла).

Побічні дії:

Частота явищ визначається таким чином: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 до < 1/10), іноді (≥ 1/1000 до < 1/100), рідко (≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), невідомо: за наявними даними частоту встановити неможливо. З боку імунної системи:іноді: пропасниця, озноб, реакції гіперчутливості (свербіж, тимчасові еритематозні або уртикарні висипання, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, розлади дихання). Дуже рідко: анафілактичні реакції, у тому числі анафілактичний шок. З боку травного тракту:Іноді: нудота, біль у шлунку, блювання, понос. Дуже рідко: загострення виразки шлунка або кишечнику, що існували раніше.З боку шкіри:Дуже рідко: тяжкі шкірні реакції, наприклад, синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла. Інші. Іноді: запаморочення, головний біль, минуще підвищення показника АСТ у сироватці крові.

Лікарська взаємодія:

Комбіноване застосування бромгексину та протикашльових засобів може спричинити небезпечний застій секрету через пригнічення кашльового рефлексу, тому таку комбінацію слід застосовувати з особливою обережністю.При одночасному застосуванні бромгексину та препаратів, що подразнюють травний тракт, можливе взаємне посилення подразнювальної дії на слизову оболонку шлунка.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.Після відкриття флакона термін придатності препарату – 30 діб при температурі 20-25 0С.

Форма випуску / упаковка:

По 100 мл у флаконі; по 1 флакону у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або період годування груддю.До цього часу бромгексин у вагітності у клінічній практиці не застосовували, тому його слід призначати лише після ретельної оцінки співвідношення очікуваної користі та можливого ризику. Під час годування груддю застосування бромгексину протипоказано через те, що він проникає у грудне молоко.

Додаткові дані

Дозування:

Бромгексин сироп, 4 мг/5 мл по 100 мл у флак.

Реєстрація:

№ UA/4716/01/01 від 18.08.2011. Наказ № 520 від 18.08.2011

Добавить комментарий

ru_RURussian
ukUkrainian ru_RURussian