Менопауза: симптоми, лікування, діагностика

Що таке менопауза?

Менопауза визначається як момент часу, коли менструальні цикли остаточно припиняються через природне виснаження яєчникових ооцитів від старіння. Діагноз зазвичай ставиться ретроспективно після того, як жінка пропустила місячні протягом 12 місяців поспіль. Це знаменує остаточний кінець фертильності і середній вік менопаузи складає 51 рік.

діагностика менопаузи

Хоча діагноз може бути поставлений з історії хвороби пацієнта, лабораторні дослідження можуть проводитися для підтвердження діагнозу менопаузи. Підвищений фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) і низький рівень естрогену (естрадіол) відповідають менопаузі. Будь-яка гормональна терапія, така як протизаплідні таблетки, позбавляє законної сили тести ФСГ і естрадіолу. Оскільки певні медичні умови можуть призвести до відсутності менструацій, ваш лікар також може перевірити вашу функцію щитовидної залози, рівень пролактину і, можливо, інші аналізи, засновані на вашому анамнезі і фізичному огляді.

симптоми менопаузи

Так як менопауза відбувається з — за виснаження від оваріальних фолікулів / ооцитів і сильно знижується функціонування яєчників, це пов’язано з більш низьким рівнем статевих гормонів, особливо естрогену. Низький рівень естрогену може призвести до вазомоторной нестабільності (наприклад, припливи і нічні поти), психологічних змін (таким як перепади настрою, депресія і труднощі з концентрацією), безсонні, атрофії статевих шляхів (наприклад сухість піхви, хворобливі статеві акти і нетримання сечі) , зміни шкіри (такі як витончення і зниження еластичності). Низький рівень андрогенів (чоловічі гормони) може сприяти втраті статевого потягу. Про будь-якому аномальному влагалищном кровотечі слід негайно повідомляти свого лікаря, оскільки це може являти собою передраковий або ракове стан матки або слизової оболонки ендометрія.

Пізні проблеми зі здоров’ям
В нижніх статевих гормонах, пов’язані з менопаузою збільшують ризик розвитку остеопорозу, переломів кісток і серцево — судинних захворювань (наприклад, інфаркт міокарда та інсульт).

Если вам нужно купить Ливиал , купить его можно по ссылке — https://www.piluli.info/shop/livial/

лікування менопаузи

Менопаузальних жінка з сином, Здоровий спосіб життя, включаючи живильну дієту, добавки з вітаміном D і кальцієм, регулярні фізичні вправи з обтяженнями і відмова від сигарет і алкоголю, можуть допомогти знизити ризик розвитку остеопорозу, переломів кісток і серцево-судинних захворювань. Замісна гормональна терапія складається з естрогену, прогестерону і, можливо, тестостерону, може допомогти полегшити або зменшити симптоми менопаузи. Проте, рекомендується використовувати мінімально можливу дозу протягом якомога більш короткого періоду часу, щоб знизити ризик виникнення раку молочної залози, тромбів, інфаркту міокарда та інсульту. Негормональні препарати для вазомоторной нестабільності включають низькі дози селективних антидепресантів селективного інгібітора зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) (таких як флуоксетин, пароксетин, циталопрам і сертралін), габапентин і клонідин. Ефекти збільшення споживання в раціоні фітоестрогенів (таких як соя, нут і лляне насіння) на вазомоторні полегшення суперечливі, і існує певна стурбованість з приводу ризику розвитку раку через слабкі естрогеноподібних ефектів. Остеопороз також може битьобработанние негормональними бісфосфонатами (такими як алендронат, ризедронат і ібандронат) або селективними модуляторами рецептора естрогену (SERM; такими як ралоксифен). Будь ласка, обговоріть ці варіанти лікування з вашим лікарем, перш ніж починати будь-якої спеціалізований план лікування.

Загальний стан здоров’я

Медицина менопаузи включає загальний скринінг стану здоров’я, включаючи обстеження органів малого таза за допомогою мазка PAP, клінічне обстеження молочних залоз, мамографію, рентгенівську абсорбціометрія з подвійним випромінюванням (DEXA) для скринінгу остеопорозу, аналіз крові на фекальную окультну систему, Сігмоїдоскопія / колоноскопію і аналізи крові , включаючи липид і скринінг щитовидної залози.