ДИСМЕНОРМ (DYSMENORM®, ДИСМЕНОРМ)

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Дисменорм є комплексним гомеопатичним препаратом, до складу якого входять чотири добре відомих монопрепарати, що доповнюють один одного при лікуванні порушень менструального циклу та фіброзно-кістозних змін тканин молочної залози (мастопатії). Дисменорм регулює ритм, інтенсивність і тривалість менструальних кровотеч і зменшує симптоми, характерні для передменструального синдрому. Зменшує дискомфорт при нагрубанні та болісності молочних залоз (мастодинії).

ПОКАЗАННЯ

порушення менструального циклу, передменструальний синдром, мастодинія, мастопатія.

ЗАСТОСУВАННЯ

дорослим та дітям віком від 12 років слід приймати препарат регулярно, по 1–2 таблетки 3 рази на добу.

Таблетки слід приймати за півгодини до або через півгодини після їди, повільно розсмоктуючи у порожнині рота. Якщо необхідно, таблетки можна розчинити у невеликій кількості води.

Поліпшення настає, як правило, через 4 тиж. Після покращення стану частоту прийому препарату слід знизити. У випадку менструальних розладів Дисменорм слід застосовувати до нормалізації тривалості та частоти менструації не менше 3 міс. Лікарський засіб Дисменорм може бути рекомендований для тривалого застосування. Тривалість лікування визначає лікар залежно від характеру та тяжкості захворювання.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

гіперчутливість до токсинів бджолиної отрути або будь-якого іншого компонента препарату, годування грудьми, естрогензалежні пухлини та пухлини гіпофіза.

ПОБІЧНА ДІЯ

дуже рідко (<1/10 000) або невідомо (частоту неможливо оцінити за наявними даними): при прийомі лікарських препаратів, що містять Agnus castus, можливі такі явища, як головний біль, запаморочення; порушення з боку ШКТ, такі як нудота та абдомінальний біль, вугровий висип та порушення менструального циклу. Є також повідомлення про випадки реакцій підвищеної чутливості, які проявляються у вигляді шкірних висипів, кропив’янки (утворення сверблячих пухирів) та тяжких реакцій, що супроводжуються набряками тканин обличчя, задишкою та важкістю при ковтанні.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій подальший прийом препарату слід відмінити та звернутися за консультацією до лікаря. Це стосується усіх можливих побічних реакцій, зокрема не описаних у цій інструкції.

При застосуванні гомеопатичних лікарських засобів можливе тимчасове первинне погіршення симптомів захворювання. У такому випадку слід припинити його застосування та звернутися за консультацією до лікаря.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

при порушеннях менструального циклу, перед початком лікування необхідно проконсультуватися з лікарем.

Необхідно проконсультуватися з лікарем, якщо стан не покращився або погіршився чи з’явилися додаткові скарги.

Препарат містить лактозу та крохмаль пшеничний.

Пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, з недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.

Крохмаль пшеничний може містити глютен, але лише у незначній кількості, і тому препарат вважається безпечним для осіб із целіакією. Пацієнтам з алергією на пшеницю (що відрізняється від целіакії) не слід застосовувати цей лікарський засіб.

Їжа та напої. Шкідливі звички, такі як вживання алкоголю, тютюнопаління, можуть послаблювати дію гомеопатичних лікарських засобів.

Застосування у період вагітності і годування грудьми. Не застосовувати препарат у період вагітності.

Дисменорм містить діючу речовину Agnus castus, тому застосовувати препарат у період годування грудьми протипоказано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Діти. Не застосовувати у дітей віком до 12 років у зв’язку з недостатністю клінічних даних.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

через можливу дофамінергічну та естрогенну активність діючої речовини Agnus castus імовірна взаємодія лікарського препарату з препаратами ― агоністами та антагоністами дофамінових рецепторів, препаратами естрогенів та антиестрогенів.

Пацієнтам слід проконсультуватися з лікарем, якщо вони застосовують, застосовували або будуть застосовувати інші лікарські засоби.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

дотепер невідоме.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

за температури не вище 25 °C у недоступному для дітей місці.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Добавить комментарий