ФІТОЛІТ р-н оральний

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

Склад:

діючі речовини: 1 мл препарату містить екстракт рідкий з лікарської рослинної сировини: плодів амі зубної (fructus Ammi visnagae), споришу трави (herba Polygoni avicularis), звіробою трави (herba Hyperici), хвоща польового трави (herba Equiseti) (1:1,22:0,88:0,73) (1:2,8) (екстрагент: етанол 70%) з вмістом суми флавоноїдів у перерахуванні на рутин — не менше 1,58 мг/мл, суми хромонів у перерахуванні на келін — не менше 0,90 мг/мл;

допоміжні речовини: крім екстрагенту відсутні.

Лікарська форма.

Розчин оральний.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин коричневого кольору з жовтуватим або зеленуватим відтінком зі специфічним запахом. Допускається легка опалесценція або випадіння незначного осаду в процесі зберігання.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що застосовують в урології. Засоби, що сприяють розчиненню сечових конкрементів. Код АТХ G04B C.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Фітоліт — комбінований препарат, який містить рослинні екстракти.

Фітоліт має спазмолітичну, діуретичну, знеболювальну та протизапальну дію, антимікробні та антисептичні властивості, регулює мінеральний обмін. Зменшує частоту та інтенсивність ниркової коліки, нормалізує фізико-хімічні показники сечі, відновлює оптимальну уродинаміку та гомеостаз сечі, зменшує лейкоцитурію. Сприяє вимиванню піску та дрібних конкрементів, попереджує збільшення конкрементів або появу нових.

Фітоліт в умовах експериментального простатиту попереджує розвиток ураження сечового міхура, уретри, репродуктивних органів, нормалізує показники сперматогенезу.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування і профілактика сечокам’яної хвороби (наявність у нирках та сечоводах первинних та рецидивних каменів різної величини та локалізації); ускладнення, спричинені проходженням фрагментів каменів після ударно-хвильової літотрипсії; ниркова коліка; профілактика утворення сечових конкрементів після їх оперативного видалення та/або самостійного виходу; у складі комплексної підтримувальної терапії хронічних пієлонефритів, хронічних запальних захворювань нижніх сечових шляхів (цистит, уретрит) та хронічного простатиту.

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, гломерулонефрити, період вагітності, період годування груддю, дитячий вік до 12 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не встановлена.

Особливості застосування.

Фітоліт можна застосовувати в комбінації з протимікробними засобами.

При виникненні побічних ефектів прийом препарату не слід припиняти, а почати приймати його після їди. Для полегшення виведення конкрементів рекомендується випивати велику кількість води (1,5–2 л) протягом 2–3 годин.

При наявності у хворих на сечокам’яну хворобу вираженої піурії показано призначення протимікробних засобів.

Цей лікарський засіб містить 69,56 об.% етанолу (алкоголю), тобто 3,29 г на дозу 6 мл.

Шкідливий для пацієнтів, хворих на алкоголізм. Слід бути обережним при застосуванні дітям, пацієнтам із захворюваннями печінки та хворим на епілепсію.

Кількість алкоголю у цьому лікарському засобі може впливати на дію інших препаратів.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності.

У разі необхідності застосування препарату на період лікування необхідно припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дані відсутні. Препарат містить спирт, що треба враховувати при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування і дози.

Призначають дорослим і дітям віком від 12 років внутрішньо перед їдою. Дітям від 12 до 18 років перед застосуванням препарат (4 мл) розводять у 2 столових ложках (30 мл) води.

Сечокам’яна хвороба. Призначають по 4–6 мл 3 рази на добу. Тривалість курсу лікування становить 20–30 діб. Після перерви курс лікування можна повторити.

Профілактика рецидивів утворення конкрементів у нирках та сечовивідних шляхах після ударно-хвильової літотрипсії. Призначають по 4–6 мл 3 рази на добу протягом 5–15 діб, а після оперативного видалення каменів та/чи їх самостійного відходження — по 4–6 мл 3 рази на добу протягом 1–2 місяців.

Ниркова коліка. Призначають по 4–6 мл після усунення больового синдрому знеболювальними засобами.

Хронічний пієлонефрит. Препарат призначають паралельно з базовою терапією або після її проведення як монотерапію по 4 мл 3 рази на добу перед їдою протягом трьох тижнів. Курси лікування (через 1–2 тижні перерви) можна повторювати протягом 2–3 місяців, переходячи на прийом по 2–4 мл на добу.

Хронічні цистити, уретрити та простатити. Призначають по 4–6 мл 3 рази на добу протягом 21–28 діб. Курс можна повторювати через 2 тижні (по 4 мл 3 рази на добу). Кількість курсів лікування визначає лікар залежно від стану хворого.

Максимальна добова доза 18 мл/добу.

Максимальна курсова доза 540 мл.

Діти. Препарат протипоказаний для застосування дітям віком до 12 років.

Передозування.

Токсичної дії препарату не відзначено. При одноразовому перевищенні дози розчину в десять разів можливе посилення проявів побічних ефектів. У випадку передозування рекомендовано промивання шлунка та прийом активованого вугілля.

Побічні реакції.

Препарат добре переноситься хворими та зазвичай не спричиняє побічних ефектів. Можливі слабкі диспепсичні явища у вигляді нудоти та почуття дискомфорту в епігастральній ділянці.

В осіб з підвищеною чутливістю можливе виникнення алергічних реакцій (почервоніння, висип, свербіж).

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 100 мл у флаконі разом зі шприц-дозатором складеним у коробці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Україна, 61013, Харківська обл., місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 22.

Вам также может понравиться

Добавить комментарий

ru_RURussian