ЛІВЕРІЯ® IC (LIVERIA IC)

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Гепатопротекторна дія метадоксину обумовлена мембраностабілізуючим ефектом та базується на здатності відновлювати співвідношення насичених і ненасичених вільних жирних кислот. В результаті цього підвищується стійкість гепатоцитів до дії перекисного окислення ліпідів, яке виникає при впливі різних токсичних агентів. Дезінтоксикаційний ефект метадоксіна обумовлений активацією ферментів печінки, що беруть участь у метаболізмі етанолу — алкогольдегідрогенази та ацетальдегіддегідрогенази, що прискорює процес виведення етанолу та ацетальдегіду з організму, а отже, знижується їх токсичний вплив.

Метадоксин запобігає накопиченню ТГ в гепатоцитах, а також перешкоджає утворенню фібронектину та колагену, що значно уповільнює процес формування цирозу печінки.

Препарат знижує психічні і соматичні прояви похмільного синдрому, зменшує час купірування абстинентного синдрому.

Метадоксин активує холінергічну та ГАМКергічну нейротрансмітерні системи, покращує функції мислення та короткої пам’яті, перешкоджає виникненню рухового збудження, яке викликається етанолом.

Метадоксин надає неспецифічну антидепресивну та анксіолітичну дію, знижує потяг до алкоголю.

Фармакокінетика. Метадоксин швидко абсорбується в ШКТ, має високу біодоступність (60-80%). Зв’язування з білками плазми крові — 50%. Метадоксин метаболізується в печінці до активних метаболітів — піридину і пірролідон карбоксилату. Т½ при прийомі всередину або парентеральному введенні становить 40-60 хв. 45-50% препарату виводиться з сечею протягом 24 год, 35-50% препарату виводиться з калом протягом 96 год.

ПОКАЗАННЯ

  • комплексна терапія захворювань печінки, особливо алкогольної етіології;
  • гостра алкогольна інтоксикація;
  • хронічний алкоголізм;
  • алкогольний абстинентний синдром.

ЗАСТОСУВАННЯ

зменшення токсичної дії алкоголю — 2 табл. за 30-60 хв до вживання алкоголю або 1 табл. за 30-60 хв до вживання алкоголю або 1 табл. протягом 30 хв після вживання алкоголю.

Гостра алкогольна інтоксикація легкої та середньої тяжкості, алкогольний абстинентний синдром — по 1 табл. 2 рази на добу за 15-30 хв перед вживанням їжі. Дозу препарату можна підвищити до 3 табл. на добу. Курс терапії — 3-7 днів в залежності від стану хворого.

Комплексна терапія при хворобі печінки та хронічному алкоголізмі: — по 1 табл. 2 рази на добу за 15-30 хв перед вживанням їжі. Максимальна добова доза — 3 табл. Курс терапії повинен становити не менше 90 діб.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

  • гіперчутливість до компонентів препарату;
  • вагітність;
  • період годування груддю.

ПОБІЧНА ДІЯ

алергічні реакції.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

застосування препарату в період вагітності та годуванні груддю не рекомендується.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

при одночасному застосуванні знижує ефективність леводопи.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

не повідомлялось про випадки передозування.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Вам также может понравиться

Добавить комментарий