Лапароскопічна консервативна міомектомія

Що це за процедура

Консервативна міомектомія – це щадна процедура з видалення міоми матки. Доступ до маткової порожнини відбувається через невеликі отвори, немає потреби робити великі розрізи, тим самим ускладнюючи відновлення.

Міома матки може дошкуляти жінкам будь-якого віку (особливо після 30). На жаль, багато представниць прекрасної статі ігнорують первинні симптоми і терплять біль до тих пір, поки він не стає нестерпним. Не варто ігнорувати його, оперативне втручання полегшує лікування.

Як проявляє себе міома матки

Міома матки є новоутворенням доброякісного характеру. Але попри відсутність онкологічної природи, вона з часом схильна збільшуватись у розмірах. Це призводить до дискомфорту, який спричинений наступними симптомами:

  •          рясні менструації, кровотечі не у дні циклу;
  •          інтенсивний біль в нижній частині живота;
  •          посилення больових відчуттів під час статевого контакту;
  •          слабкість та запаморочення.

Симптоми прогресують та стають інтенсивнішими разом з розмірами міоми. Тому варто звертати увагу на свій стан та відвідати лікаря-гінеколога при перших порушеннях менструального циклу та маткових болях.

Як проводять видалення міоми

Рішення про видалення міоми матки хірургічним шляхом приймають тільки після ретельного огляду пацієнтки. Необхідно виконати ряд діагностичних процедур: УЗД черевної порожнини, рентгенографію, взяти аналізи крові та сечі. У більшості випадків лікарі вирішують робити лапароскопічну операцію, адже вона виконується з мінімальним травматизмом та крововтратою, відсутністю післяопераційних рубців та шрамів на тілі.

На матці роблять невеликі проколи, через які вводять інструменти та відеокамеру. Лікар виділяє та видаляє міоматичні вузли, не ушкоджуючи здорові тканини. Це легше зробити у випадку, коли новоутворення має мінімальні розміри. У запущених станах, коли хвороба сильно розвинулась, виконати лапароскопію може бути неможливо. Тоді доводиться повністю видаляти матку. Але до такого радикального рішення доходить у крайньому випадку і якщо пацієнтка вже має дітей.

Як проходить відновлення після операції

Після видалення міоми на цілий день призначають постільний режим, але пацієнтка може бути виписана зі стаціонару вже на другу добу після операції. В перші місяці після операції діють певні обмеження. Не варто приймати ванну та купатись у відкритих водоймах, статеві акти можна відновити через місяць.

Жінці варто утриматись від зачаття дитини, відвідувати гінеколога, щоб контролювати стан організму. При відсутності проблем через півроку після видалення міоми матки вже можна планувати вагітність.

Джерело: сайт bilyak.com.ua

Добавить комментарий