ПІКОЛЮКС (PICOLUX)

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 мл (20 крапель ) розчину містить натрію пікосульфат у перерахуванні на 100% вміст речовини 7,5 мг;

допоміжні речовини: сорбіту розчин, що не кристалізується (Е420), пропіленгліколь, вода очищена.

Лікарська форма

Краплі оральні, розчин.

Прозорий, безбарвний або жовтуватий, злегка в’язкий розчин.

Назва і місцезнаходження виробника

ТОВ «Фармтехнологія»,

220024, м. Мінськ, вул. Корженевського, 22, Республіка Білорусь.

Фармакотерапевтична група

Проносні засоби. Натрію пікосульфат.

Код АТС A06A B08.

Піколюкс — проносний лікарський засіб. Діє лише на рівні товстого кишечнику: під впливом кишкової мікрофлори натрію пікосульфат гідролізується з утворенням активної форми — вільного дифенолу. Дифенол стимулює рецептори слизової оболонки товстого кишечнику і посилює його перистальтику.

Після прийому внутрішньо натрію пікосульфат дуже слабо всмоктується з травного тракту, не піддається ентерогепатичній циркуляції, практично не чинить системної дії. У системному кровотоці та в сечі дифенол визначається в незначній кількості. Проносна дія розвивається через 6–12 годин. Виводиться в основному з калом.

Показання для застосування

Запори або випадки, що потребують полегшення дефекації.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу. Кишкова непрохідність, гострі захворювання органів черевної порожнини (коліт, защемлена грижа, апендицит, перитоніт), біль у ділянці живота, нудота, блювання нез’ясованої етіології, виражена дегідратація організму, стан після операції на органах травного тракту, метрорагія, цистит, спастичний запор.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Не слід застосовувати лікарський засіб щоденно або протягом тривалого часу. Тривале або надмірне застосування може призвести до порушення водно-електролітного балансу і гіпокаліємії.

При щоденній необхідності приймання проносних засобів слід з’ясувати причину запорів. Застосовувати з обережністю людям літнього віку, при гіпокаліємії, підвищеному вмісті магнію в крові, пацієнтам з ослабленим організмом.

Піколюкс містить сорбіт, тому пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід застосовувати цей препарат.

У пацієнтів, які приймали натрію пікосульфат, спостерігалося запаморочення та/або синкопе. Наявні відомості щодо цих випадків дозволяють припустити, що явища відповідають синкопе дефекації (або синкопе, пов’язане із намаганням випорожнитися) або з вазовагальною відповіддю на біль у животі, пов’язаний із запором, а не обов’язково з прийомом натрію пікосульфату.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовують.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не відмічено.

Діти.

Препарат застосовують дітям віком від 4 років після консультації з лікарем.

Спосіб застосування та дози

Дорослим і дітям старше 10 років — по 13 — 27 крапель (5–10 мг) 1 раз на добу. Дітям у віці від 4-х до 10 років — по 7–13 крапель (2,5–5 мг) 1 раз на добу. Дітям Піколюкс можна додавати в їжу. Ефект розвивається через 6–12 годин, тому приймати лікарський засіб слід перед сном, запиваючи водою. Тривалість лікування становить 2–3 дні. При відсутності через кілька днів ефекту дефекації слід звернутися до лікаря.

Передозування

Симптоми. Високі дози Піколюксу можуть спричинити рідке випорожнення (пронос), спазми, коліки в животі та клінічно значущу втрату калію та інших електролітів. При прийомі доз лікарського засобу, що набагато перевищують дози, які рекомендуються при звичайному запорі, може спостерігатися ішемія слизової товстої кишки. Тривале передозування призводить до розвитку хронічної діареї та болю у животі, гіпокаліємії, вторинного гіперальдостеронізму, можливе ураження нирок і розвиток нефролітіазу, метаболічний алкалоз та м’язова слабкість як результат гіпокаліємії.

Лікування. Промивання шлунка, прийом ентеросорбентів, поповнення рідини, корекція водно-електролітного балансу, а також призначення спазмолітичних засобів. Це особливо важливо для літніх людей і дітей.

Побічні ефекти

При короткочасному прийомі препарату побічні ефекти спостерігаються рідко. При тривалому застосуванні препарату в значно підвищених дозах можливі порушення:

з боку травної системи: дискомфорт, нудота, блювання, спазм, біль у животі, діарея, метеоризм, больові відчуття в ділянці шлунка та в ділянці ануса, посилення моторики кишечнику, які минають при зменшенні дози препарату;

з боку імунної системи: алергія, включаючи ангіоневротичний набряк;

з боку ЦНС: головний біль, підвищена втомлюваність, сонливість, судоми;

з боку шкіри: шкірні висипання, кропив’янка, свербіж;

з боку водно-електролітного балансу: втрата калію, натрію та інших електролітів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Антибіотики знижують ефективність Піколюксу. При одночасному застосуванні з діуретиками або кортикостероїдами підвищується ймовірність виникнення електролітних порушень. Електролітний дисбаланс, що виникає на тлі прийому Піколюксу у великих дозах, може призвести до погіршення переносимості серцевих глікозидів.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати лікарський засіб після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка

По 25 мл або 50 мл у флаконі, укупорені корками-крапельницями, по 1 флакону в пачці з картону.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Вам также может понравиться

Добавить комментарий

ru_RURussian