Рак легень

Рак легень

Рак легень – це злоякісна пухлина, яка формується з клітин, що вистилають орган або бронхи. Хвороба розвивається впродовж багатьох років. Однак, незважаючи на це, її у більшості випадків виявляють вже на останніх стадіях. Перш за все це пов’язано з відсутністю характерних симптомів на самому початку розвитку пухлини.

Рак легких: названы симптомы начала болезни ᐉ Народная Правда

Симптоми

До основних проявів раку легень відносять:

 • кашель, що не припиняється впродовж тривалого часу;
 • виділення мокроти з кров’ю;
 • біль в грудях;
 • стрімке схуднення;
 • задишка.

Детальніше про ознаки раку легень та можливі способи лікування можна дізнатися тут https://www.clinic-target.com/uk/cancer/rak-legen/.

Поява перерахованих симптомів повинна насторожити та є приводом для звернення до лікаря та проходження обстеження. Також онкологи радять звертати увагу на характерні ознаки всіх видів злоякісних пухлин. Це частий головний біль, слабкість, швидка втомлюваність, збільшення лімфатичних вузлів, підвищення температури тіла.

На жаль, на першій стадії захворювання, коли рак добре піддається лікуванню, специфічних симптомів хворий не відчуває. Тому єдиним способом ранньої діагностики є регулярне проходження рентгену легень.

Терміново звернутися до лікаря необхідно в таких випадках:

 • виникає осиплість голосу;
 • під час вдиху людина відчуває біль у грудях;
 • легеневі захворювання повторюються надто часто;
 • людині важко дихати.

Якщо пухлина вже дала метастази, у пацієнта можуть спостерігатися:

 • запаморочення;
 • біль в кістках;
 • пожовтіння склер та шкіри;
 • слабкість у кінцівках.

Стадії раку легень

Онкологи виділяють 4 основні стадії розвитку захворювання:

 1. 1 стадія. Розмір пухлини не більш 3 см. Вона розташована в одному із сегментів легень або в бронху. Симптоми малопомітні або зовсім відсутні.
 2. 2стадія. Пухлина досягає розміру 6 см. Вона все ще знаходиться в одному з сегментів легень або в бронху. Метастази поодинокі та знаходяться в лімфатичних вузлах, неподалік хворого органу. Людина може відчувати слабкість, з’являється втрата апетиту, кровохаркання.
 3. 3 стадія. Розмір пухлини більше 6 см. Злоякісні клітини потрапляють в сусідні відділи легень чи бронхів. Метастази виявляються в лімфатичних вузлах, віддалених від хворого органу. До проявів хвороби додається задишка.
 4. 4 стадія. Метастази потрапляють у віддалені органи. Відсоток виживання на цій стадії вкрай низький – 1-15% в залежності від виду раку. До симптомів додаються втрата апетиту, зниження маси тіла, біль у грудях.

Рак легень — як проходить лікування онкохворих — новини України / НВ

Лікування

Терапевтична тактика при раку легень індивідуальна для кожного пацієнта. Зазвичай хворому підбирають комплексне лікування, яке може включати такі методи:

 1. Хірургічне втручання. Операцію можуть проводити на перших стадіях хвороби, коли повністю відсутні метастази і пухлину можна видалити повністю. В деяких випадках, коли видалити новоутворення повністю неможливо, хірург виконує часткове його видалення. Це дозволяє зменшити симптоматику та полегшити стан хворого. На останніх стадіях захворювання оперативне втручання не проводиться.
 2. Променева терапія. Одночасно з оперативним втручанням або в разі неможливості його проведення пацієнту призначають курс променевої терапії.
 3. Хіміотерапія. Прийом хіміопрепаратів допомагає зменшити розміри пухлини та метастазів, але повністю від них позбутися у такий спосіб майже неможливо.
 4. Таргетна терапія. Для її підбору онколог вивчає мутацію генів, що відбулася, та після цього призначає пацієнту необхідні препарати.

Своєчасне та правильно підібране лікування дозволяє повністю позбутися злоякісної пухлини та зменшити ризик рецидиву. Якщо ви відчуваєте симптоми раку легень або хтось із близьких потребує його лікування, зверніться в клініку Таргет у Києві https://www.clinic-target.com/uk/. Тут працюють кваліфіковані лікарі, які використовують сучасні методи для успішної боротьби з онкологією.

Рак легень – серйозне онкологічне захворювання, яке часто стає причиною смерті пацієнта. Щоб зменшити ризик її появи, лікарі радять займатися профілактикою. Перш за все необхідно позбутися шкідливих звичок, насамперед, куріння. Людям, які працюють на шкідливому виробництві та постійно контактують з канцерогенами, варто звести їхній вплив до мінімуму. Також необхідно повноцінно харчуватися, вести активний спосіб життя та регулярно проходити медичний огляд.

Добавить комментарий