РЕННІ® (RENNIE®)

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамічні параметри. Ренні являє собою комбінацію антацидів CaCO3 і MgCO3 із загальною нейтралізуючою ємністю 16 mEq H+. Дія препарату починається протягом перших двох хвилин. За період 5 хв рН вмісту шлунку підвищується на ≥1.

Антациди діють шляхом відновлення кислотно-лужного балансу, ослаблення активності пепсину і збільшення секреції бікарбонату і простагландинів.

Карбонат кальцію є потужним антацидом, який швидко нейтралізує соляну кислоту і зменшує кислотність шлункового соку. Подальше підвищення рН пригнічує дію пепсину, а збільшення вмісту іонів бікарбонату і простагландинів також може надавати захисну дію. Нейтралізуюча здатність карбонату кальцію становить 58 мг-екв/15 мл.

Карбонат магнію є найбільш розчинним у воді і повільно реагує із соляною кислотою, нейтралізуючи її надлишок у шлунку.

Фармакокінетичні параметри. Карбонат кальцію діє з утворенням хлориду кальцію, вуглекислого газу і води. Приблизно 90% хлориду кальцію перетворюється у нерозчинні солі кальцію (зокрема карбонат кальцію і фосфат кальцію).

Карбонат магнію діє з утворенням діоксиду вуглецю і хлориду магнію.

Розчинні солі магнію і калію абсорбуються у ШКТ (до 10% кальцію і 15–20% магнію), виводяться калій і магній із сечею та у вигляді нерозчинних сполук — з калом.

ПОКАЗАННЯ

симптоматична терапія проявів гіперацидного стану.

ЗАСТОСУВАННЯ

діти >15 років та дорослі per os по 1–2 таблетки через 1 год після їди, при появі болю або печії, а також перед тим, як лягати спати. Таблетки розжовують або розсмоктують. Максимальна добова доза (на короткий період) — 5 таблеток. Курс терапії становить ≤10 днів.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

  • гіперчутливість до складових препарату;
  • підвищений рівень кальцію в крові і/або стани, які це спричиняють;
  • сечокам’яна хвороба (камені, які мають у своєму складі кальцій);
  • недостатність функції нирок тяжкого ступеня;
  • зниження рівня фосфору у крові.

ПОБІЧНА ДІЯ

  • реакції гіперчутливості (висипання, набряк Квінке, кропив’янка, анафілактичні реакції);
  • підвищення вмісту магнію або кальцію у крові, алкалоз (головним чином у пацієнтів з розладами ниркових функцій);
  • діарея, нудота, блювання, відчуття дискомфорту у шлунку;
  • слабкість у м’язах.

У тяжких випадках можливі нездатність відчувати смак їжі, відкладення солей кальцію у тканинах організму, астенічний синдром, цефалгія, підвищення рівня азоту у крові.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

у разі зберігання чи посилення симптомів при прийомі протягом 10 днів Ренні необхідна повторна консультація лікаря.

Також потрібна консультація лікаря, якщо у хворого спостерігаються зниження маси тіла, розлади ковтання, стійкий абдомінальний дискомфорт, симптоми диспепсії або якщо є недостатність функції нирок (у таких пацієнтів проводять моніторинг вмісту кальцію і магнію).

Не рекомендовано застосовувати Ренні сумісно з великими об’ємами продуктів із молока.

Довгий період прийому Ренні підвищує ризик виникнення нефролітіазу.

Обачливо застосовують у пацієнтів із нирковою недостатністю (необхідний регулярний моніторинг концентрації у плазмі крові фосфору, кальцію і магнію).

Не рекомендовано приймати пацієнтам із підвищеним вмістом кальцію у сечі.

Зважаючи на вміст у Ренні з апельсиновим (або ментоловим) смаком цукрози (475 г в 1 таблетці), препарат не призначають хворим на фруктоземію, із синдромом порушення всмоктування у ШКТ глюкози-галактози чи недостатністю цукрози-ізомальтози; та цей факт треба брати до уваги пацієнтам із цукровим діабетом.

Хворим, які страждають на непереносимість сорбіту, треба зважати на його наявність у препараті.

Ренні без цукру дозволений для прийому хворим на цукровий діабет (містить в 1 таблетці сорбіт 400 мг і сахарин).

Ренні дозволяється застосовувати у вагітних (без довгострокового прийому у високих дозах) з обмеженням у раціоні на цей період молока і продуктів з нього, а також із врахуванням ймовірності розвитку діареї, пов’язаної із вживанням магнію, та кальцинозу. Курс терапії становить ≤1 тиж.

Не порушує здатність керувати транспортними засобами чи роботи з іншими механізмами.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

ельтромбопаг застосовують за 4 год до або після прийому Ренні.

Пеніциламін, дифосфонати, ГКС, кетоконазол, фексофенадин, хлорохін, метопролол, пропранолол, атенолол, дифлюнізал, антигістамінні та нейролептичні засоби, тироксин, дигоксин, препарати фенотіазидного ряду, індометацин застосовують за 2 год до або після прийому Ренні.

Всі інші препарати застосовують за 1–2 год до або після прийому Ренні.

Ельтромбопаг, дигоксин, тетрациклін і антибіотики хінолонового ряду, L-тироксин, сполуки фтору, фосфати, продукти, які містять залізо, абсорбуються гірше при сумісному застосуванні із Ренні.

У разі сумісного застосування із сечогінними засобами тіазидного ряду збільшується ймовірність підвищення рівня кальцію у плазмі крові понад норму (потребує регулярного моніторингу цього показника).

У разі сумісного застосування із саліцилатами відбувається посилення їх екскреції з сечею.

Сумісне застосування із натрію сульфонатом підвищує ризик виникнення метаболічного алкалозу у хворих із недостатністю функції нирок.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

прийом CaCO3 і MgCO3 тривалий період часу у високих дозах може визвати розвиток порушень ниркових функцій, підвищення рівня кальцію і магнію у крові із скаргами на розлади з боку ШКТ і м’язову слабкість. При появі симптомів передозування прийом препарату відміняють, проводять гідратацію організму у достатньому обсязі. У тяжких випадках можливе проведення додаткового поповнення об’єму рідини в організмі.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

у місці, недоступному для дітей, при температурі ≤25 °С.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Добавить комментарий