РОЗЧИН АЛЬБУМІНУ ЛЮДИНИ 10% (SOLUTIO ALBUMINI HUMANI 10%)

Інструкція про застосування медичного імунобіологічного препарату

Загальна характеристика

міжнародна непатентована назва: albumin;

основні властивості лікарської форми: плазмозамінний засіб, що отримують шляхом фракціонування плазми крові людини. Прозора, в’язка рідина від жовтуватого до світло-коричневого кольору, допускається зеленуватий відтінок.

Якісний та кількісний склад

Назва інгредієнта Вміст на 1 літр
діючі речовини:

альбумінова фракція плазми крові людини

90,0- 110,0 г
допоміжні речовини:

натрій каприловокислий

натрію хлорид

вода для ін’єкцій

2,8–3,2 г

4,0–4,2 г

до 1 літру

Форма випуску.

Розчин для інфузій

Код за АТС: В05А А01. Кровозамінники і білкові фракції плазми крові. Альбумін.

Імунологічні і біологічні властивості

Альбумін — білкова фракція плазми крові людини. При внутрішньовенному введенні в організмі підтримує онкотичний тиск у циркулюючій крові, швидко підвищує артеріальний тиск, сприяє надходженню та утриманню тканинної рідини в кров’яному руслі, бере участь в обміні речовин між тканинами і кров’ю, є джерелом білкового живлення організму.

Показання для застосування

Препарат призначають при травматичному та операційному шоках, опіках, які супроводжуються дегідратацією і концентруванням крові, при гіпопротеїнемії та гіпоальбумінемії різного походження (нефротичний синдром, цироз печінки, тривалі септичні та гнійні процеси тощо). Застосування розчинів альбуміну рекомендується також у разі хвороб шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба, пухлини, зменшення прохідності шлунково-кишкового анастомозу), гострого панкреатиту та операцій з екстракорпоральним кровообігом.

Спосіб застосування і дози

Розчин альбуміну донорського 10% вводять внутрішньовенно, крапельно, а при шокових станах з метою швидкого підвищення артеріального тиску — струменевим методом в дозі від 250 до 500 мл.

В педіатричній практиці (з врахуванням концентрації розчину альбуміну) дози препарату розраховують в мл на кг маси тіла (не більше 3 мл на кг маси тіла дитини).

В похилому віці слід уникати використання концентрованих розчинів і швидкого введення розчинів 5 та 10% альбуміну, оскільки це може привести до перевантаження серцево-судинної системи.

В осіб з важкими порушеннями діяльності серцево-судинної системи лікарський засіб застосовують з обережністю внаслідок можливого виникнення гострої серцевої недостатності.

Побічна дія

Іноді під час введення альбуміну спостерігається:

  • короткочасне підвищення температури тіла;
  • біль у попереку;
  • кропив’янка, ангіоневротичний набряк, еритематозний висип;
  • гіпотензивні реакції під час швидкого внутрішньовенного введення розчину;
  • анафілактоїдна реакція та анафілактичний шок при гіперчутливості до розчинів альбуміну;
  • при введенні надмірної кількості може виникнути гостра серцева недостатність, порушення роботи легень та нирок.

Протипоказання

Тромбози, гіпертонія, внутрішні кровотечі, підвищена чутливість до білкових препаратів крові.

Особливості застосування

Застосовують лише в умовах стаціонару.

Перед введенням довести препарат до кімнатної температури. Відкриття пляшки з розчином альбуміну і процедуру введення здійснюють при суворому дотриманні правил асептики. Не підлягає застосуванню препарат у пляшках з порушенням герметичності, маркування, при закінченні терміну придатності, при неправильному зберіганні, а також при зміні візуальних властивостей (кольору, прозорості та ін.). Використовують виключно прозорий розчин. При виникненні алергічних або анафілактичних реакцій слід негайно припинити введення препарату і почати відповідне лікування. При проведенні інфузії препарату необхідно забезпечити ретельний контроль параметрів кровообігу, у тому числі АТ, ЧСС, діурезу.

При перших ознаках симптомів перевантаження серцево-судинної системи введення препарату припиняють і встановлюють постійний контроль за станом кровообігу, проводять симптоматичну терапію з врахуванням клінічного стану пацієнта. Специфічні антидоти відсутні.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 2 до 8 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Транспортування

Всіма видами критого транспорту при температурі від 2 до 8 °С.

Термін придатності

3 роки.

Умови відпуску

За рецептом лікаря.

Пакування

10% розчин альбуміну по 50, 100 або 200 мл у пляшці; по 1 пляшці, разом з інструкцією про застосування в картонній коробці.

Виробник: КУТОР «Теребовлянська обласна станція переливання крові» Україна. Адреса: 48100, Тернопільська обл., Теребовлянський р-н, м. Теребовля, вул.. Навроцького, 2, тел. (03551)2–21–02.

Вам также может понравиться

Добавить комментарий