Скільки років служить стент

Скільки років служить стент у людини після операції

Імплантовані стенти – судинні протези – пластикові або металеві трубки, що мають циліндричну форму та сітчасту структуру. Вони встановлюються задля унеможливлення звуження кровоносних судин і є каркасом розширення уражених судин.

Навіщо потрібна установка стенту і скільки він слугує?

Найбільш широке застосування стенти знайшли у кардіології при лікуванні ішемічної хвороби серця, коронарного синдрому, стенокардії та у хворих, які перенесли інфаркт. Вони також використовуються в ангіології для лікування судинних аневризм, стенозу судин головного мозку або периферичного кровообігу.

Більшість людей добре переносять процедуру стентування, не мають ускладнень і живуть до глибокої старості, періодично змінюючи стент через 3-6 місяців, залежно від його ефективності, медичних показань та виду.

 

Если вы живете в Харькове, Вам пригодится знать — брилинта купить харьков

Основні види стентів

 1. Класичні металеві стент-графти . Перед їх імплантацією необхідно спочатку розширити кровоносні судини за допомогою повітряної серцевини;
 2. Стенти, просочені лікарськими препаратами (сиролімус, еверолімус, гепарин), гальмують процес розподілу ендотеліальних клітин та зменшують процес обростання просвіту судин.
 3. Стенти зі змінною силою розширення , що виникає на стінці судини після імплантації.
 4. Біорезорбувані — стенси, що саморозсмоктуються і біорозкладаються. Їхня дія не відрізняється від традиційних, але через деякий час вони розсмоктуються ендотелією оброблюваної судини. Метод їх імплантації ґрунтується на розширенні коронарного балона.

Як проходить процедура стентування

Скільки служить стент

Імплантація стенту — частина процедури, яка називається артеріальною ангіопластикою.

Стенти встановлюються в артерії, які постачають кров у різні частини тіла:

 • коронарні артерії, які постачають кров’ю серце;
 • сонні артерії, які постачають кров’ю головний мозок, або артерії ніг.

Їх вводять через кровоносну судину, променеві артерії нижньої або верхньої кінцівки, або стегнову судину.

Якщо заплановано встановлення стенту, потрібно зробити аналіз сечі на морфологію та аналіз крові з вени. Також варто задуматися про вакцинацію від гепатиту В.

За один раз можна встановити 3-7 стентів. Процедура імплантації одного стенту займає від 30 до 2 годин. Після цього пацієнт повинен лягти та не приймати їжу або рідини протягом кількох годин.

Після планової ангіопластики повернутись до роботи можна навіть через 7 днів, але тривалість хворобливих відчуттів завжди визначається станом здоров’я пацієнта.

Ризик рестенозу (повторного звуження просвіту) становить близько 15-20% і найвищий у перші 6 місяців після операції. Він знижується на 10% при використанні стентів із лікарським покриттям.

Як продовжити термін служби стенту

Прогноз пацієнта після артеріального стентування у кожному випадку індивідуальний. Він залежить в основному від прогресування атеросклерозу, стану інших артерій, наявності факторів ризику, хронічних захворювань та лікування.

Щоб уникнути ускладнень та продовжити термін служби стенту , лікарі наполегливо рекомендують вести здоровий спосіб життя:

 • відмовитися від куріння;
 • позбутися зайвої ваги;
 • регулярно займатися нескладними фізичними вправами. Як мінімум – проходити на свіжому повітрі по 10 000 кроків на день;
 • дотримуватись дієти, багатої овочами, фруктами та морською рибою, в якій тваринні жири замінені рослинними жирами;
 • стежити за своїм самопочуттям і якомога раніше реагувати на такі тривожні симптоми, як біль у серці, головний біль, нудота, алергічні реакції на шкірі, задишка, труднощі з диханням.

 

Для зниження ризику серцево-судинних ускладнень та запобігання повторним серцевим нападам відразу після стентування пацієнтам призначають ацетилсаліцилову кислоту.

Регулярна антитромбоцитарна терапія зазвичай показана через 6-12 місяців після процедури стентування протягом 1 року. Високу ефективність показав медичний препарат Брілінта 90 від британо-шведської фармацевтичної компанії «АстраЗенека». Його діюча речовина тикагрелор запобігає агрегації тромбоцитів — відкладення крові на стінках судин. Це дозволяє зберегти цілісність та невідчутність стенту протягом усього терміну носіння.   Брилинта

Прочитать статью на русском языке можно по ссылке — Сколько лет служит стент

Добавить комментарий