СОЛІДАГОРЕН (SOLIDAGOREN, СОЛИДАГОРЕН)

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

компоненти, що входять до складу препарату Солідагорен, визначають 9 його основних фармакологічних ефектів: протимікробний, імуномодулювальний, протизапальний, антиоксидантний, знеболювальний, сечогінний, спазмолітичний, терпкий і антикалькульозний.

Протимікробна дія: виявляє помірну/високу активність відносно широкого спектра уропатогенів, представлених грампозитивними, грамнегативними бактеріями і грибами.

Протизапальна дія: викликає зниження рівня прозапальних цитокінів (TNF-α), пригнічує протеази, залучені в розвиток запалення (лейкоцитарна еластаза), стимулює вироблення гормонів, які гальмують процеси запалення (ГКС).

Сечогінна дія: близька по силі до гідрохлоротіазиду, проте при цьому не викликає електролітних порушень.

Спазмолітична дія: розслаблює гладкі м’язи за рахунок неконкурентної блокади М2— і М3-мускаринових рецепторів, а також за рахунок спазмолітичної дії флавоноїдів.

Антикалькульозна дія: зменшує каменеутворення в нирках за рахунок діуретичної («вимивання» піску з нирок) й антисептичної (захист епітелію сечовивідних шляхів від бактеріальної атаки) дії; містить сапоніни, які руйнують суспензії мукопротеїнів, сповільнюючи процеси кристалізації при утворенні каменів; можливо, препарат змінює pH сечі, що сприяє розчиненню каменів.

Знеболювальна дія: зменшує вираженість болю за рахунок усунення запалення та спазмолітичної дії; крім того, має власний (не пов’язаний зі зменшенням вираженості запальних процесів та усуненням спазмів) знеболювальний ефект, зокрема за рахунок антагонізму з брадикініновими рецепторами.

Імуномодулювальна дія: стимулює фагоцитарну активність макрофагів, активує природні кілери (NK-клітини).

Антиоксидантна активність: виявляє помірну/високу антиоксидантну активність.

Терпка дія: виявляє в’яжучі властивості завдяки високому вмісту кремнію.

ПОКАЗАННЯ

основна (базисна) терапія гострих та хронічних інфекцій сечовивідних шляхів, сечового міхура (цистит), нирок (пієлонефрит), а також у складі комплексної терапії цих захворювань.

Профілактика утворення каменів у сечовому міхурі, у тому числі й після їх видалення.

ЗАСТОСУВАННЯ

дорослим і дітям віком від 12 років приймати внутрішньо по 20‒30 крапель Солідагорену з 100‒200 мл води 3 рази на добу. 30 крапель відповідають 1,4 мл препарату.

Споживання рідини протягом доби при прийомі Солідагорену має становити не менше 1,5‒2 л.

Про тривалість застосування препарату необхідно проконсультуватися з лікарем.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до активної речовини або будь-яких інших компонентів препарату. Солідагорен не слід застосовувати в разі алергії на рослини родини Айстрових (Asteraceae), оскільки ці рослини використовують при виробництві рослинного екстракту, який входить до складу препарату.

ПОБІЧНА ДІЯ

дуже рідко спостерігаються реакції гіперчутливості та алергічні реакції, легкі шлунково-кишкові розлади.

У разі появи перших ознак алергічної реакції (наприклад висипу) прийом препарату слід припинити.

У разі появи побічних ефектів, що не вказані в інструкції, слід звернутися до лікаря.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

не рекомендується застосовувати Солідагорен як сечогінний засіб для лікування набряків, спричинених серцевою або нирковою недостатністю.

У разі появи крові в сечі, високої температури тіла або якщо симптоми захворювання зберігаються більше 5 днів, рекомендується звернутися до лікаря.

Препарат містить 45% об./об. спирту. З кожним прийомом рекомендованої дози (30 крапель) до організму потрапляє 0,6 г алкоголю.

Застосування в період вагітності або годування грудьми. Препарат застосовують у період вагітності або годування грудьми тільки після оцінки лікарем співвідношення користь для матері/ризик для плода (дитини).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. При дотриманні рекомендованих доз не впливає на швидкість реакції.

Діти. Препарат не призначений для застосування у дітей віком до 12 років.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

випадки взаємодії з іншими лікарськими засобами невідомі.

Через наявність алкоголю в цьому лікарському засобі можливий вплив на дію інших препаратів.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

повідомлення відсутні. У разі передозування можливе посилення побічних ефектів.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Добавить комментарий